16 osób ma szanse na praktyki w APS

Kilkunastu studentów ma szanse na naukę zawodu w białostockiej spółce Automatyka Pomiary Sterowanie. Dla firmy to sposób na pozyskiwanie odpowiednich pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

16 osób ma szanse na praktyki w APS

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 mar 2014 10:58


Wśród studentów politechnik od lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się letnie praktyki w firmach, które na co dzień współpracują z uczelnią.
I odwrotnie - spółkom, takim jak np. notowana na NewConnect, Automatyka Pomiary Sterowanie z Białegostoku szczególnie zależy na fachowej kadrze inżynierskiej. Kandydatów firma szuka m.in. wśród praktykantów i stażystów.

W tym roku szanse na wakacyjne praktyki w APS ma 16 osób, które - podzielone na ośmioosobowe grupy - będą uczyły się zawodu w lipcu i sierpniu. Spółka zaprasza studentów politechnik, z wydziałów: elektrycznego i mechanicznego. Nabór już ruszył.

- Zainteresowanie jest duże, a studenci najczęściej zgłaszają się osobiście lub sami wysyłają CV, nie korzystając z pośrednictwa uczelni. Co ciekawe, coraz częściej studenci interesują się nie tylko praktykami wakacyjnymi, wynikający mi z obowiązku, ale także odbyciem stażu, po to, by nauczyć się praktycznej strony zawodu przy realizacji konkretnych prac pod okiem specjalistów z APS - mówi Anna Busłowska, asystent zarządu ds. personalnych APS.

Praktykanci będą pracować w różnych działach firmy: w biurze projektowym, na oddziale programistów i hali montażowej, ale też będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, uczestnicząc w pracach montażowych w obiektach, a konkretnie w Elektrociepłowni Białystok.

Największe szanse mają osoby, które świetnie znają język obcy, umieją obsługiwać komputer, a poza tym są otwarte, komunikatywne, rzetelne, uczciwe i konsekwentne w działaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.