1,3 tys. osób ma szansę na zdobycie pracy w Volvo

Spore zainteresowanie nowym modelem Volvo XC90 sprawiło, że szwedzka marka musi zadbać o zapewnienie odpowiedniej mocy produkcyjnej. W tym celu fabryka Volvo Torslanda uruchomi dodatkową, trzecią zmianę oraz zatrudni ok. 1,3 tys. nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

1,3 tys. osób ma szansę na zdobycie pracy w Volvo

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

17 paź 2014 9:12


Dzięki wprowadzeniu dodatkowej trzeciej zmiany Volvo Car Group utworzy ok. 1,3 tys. nowych miejsc pracy, a także otworzy zupełnie nową halę produkcyjną, dzięki której z taśmy fabryki Torslanda w Göteborgu będzie zjeżdżało 300 tys. samochodów rocznie.

Czytaj też: Volvo walczy z zawodowym... bólem pleców

Całkowita liczba pracowników w tym zakładzie wzrośnie zatem o ok. 40 proc. do 4 600 osób. Zwiększenie zatrudnienia planowane jest na pierwszy kwartał 2015 r. i jest związane przede wszystkim z rozpoczęciem produkcji nowego XC90. Ten nowy SUV to pierwszy samochód Volvo zbudowany na platformie podwoziowej SPA, która będzie wytwarzana w fabryce w Göteborgu i stanie się standardem w przyszłych modelach szwedzkiej marki.

Czytaj też: Kolejna fabryka Volkswagena w Polsce to nawet 10 tys. nowych miejsc pracy

Zarówno nowa platforma, jak i rozwój zakładu Torslanda to część szerszego programu inwestycji Volvo wartego ok. 11 mld USD. Aktualnie w szwedzkim zakładzie, który niedawno obchodził swoje 50-lecie, produkowanych jest 6 modeli Volvo: S60, S80, V60, V70, XC70 oraz XC90.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.