Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic: Wielu ludziom odchodzącym z górnictwa trudno się przekwalifikować

Nikt nie jest w stanie oszacować, o ile wzrośnie bezrobocie na skutek zamknięcia kopalń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic: Wielu ludziom odchodzącym z górnictwa trudno się przekwalifikować

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Agnieszka Widera)

www.portalsamorzadowy.pl

15 sty 2015 10:39


Likwidacja KWW Sośnica-Makoszowy nie położy Gliwic, które liczą ok. 180 tys. mieszkańców. Miasto rozwija się dzięki specjalnej strefie ekonomicznej i dogodnemu położeniu przy węźle autostrad A1 i A4. Cały czas wprowadzane są też nowe rozwiązania mające przyciągnąć nowych inwestorów i zwiększyć wpływy do budżetu.

Nie znaczy to, że władze Gliwic biernie przypatrują się zaognionej sytuacji w górnictwie.

Śledź naszą relację z wydarzeń na żywo.

– Warto pamiętać, że ostatecznie to samorząd, a nie rząd będzie musiał zmierzyć się problemami społecznymi, jakie się pojawią po zamknięciu kopalni. Choć czymś innym jest likwidacja kopalni w Bytomiu czy w Brzeszczach, a czym innym w Gliwicach, nie unikniemy problemów. Przede wszystkim w dzielnicach od lat związanych z kopalnią. Wielu ludziom odchodzącym z górnictwa trudno się przekwalifikować. Problemów społecznych nie da się uniknąć – podkreśla Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic – Uważamy, że powinniśmy brać udział w przygotowywaniu rozwiązań, szczególnie tych społecznych, osłonowych. Oczekujemy od strony rządowej, że będziemy partnerami w tych działaniach.

Władze Gliwic podkreślają, że rozumieją konieczność zmian, zmniejszenia kosztów produkcji węgla. Tylko nie w taki sposób.

 

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.