Związki: konsolidacja energetyki przyniesie zwolnienia

Istnieje obawa, że konsolidacja energetyki może doprowadzić do likwidacji miejsc pracy - mówi Janusz Śniadecki, przewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związki: konsolidacja energetyki przyniesie zwolnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

28 sty 2015 14:23


- Nie wiem czy konsolidacja energetyki jest dobrym czy złym rozwiązaniem, ponieważ nie znamy szczegółów tego projektu. Problem tkwi w szczegółach. Dziś jest próba rozmawiania o konsolidacji energetyki z dominującym wątkiem kapitalistycznym, przekonuje się, że w wyniku konsolidacji powstaną silniejsze grupy. Mało kto zadaje pytanie o społeczne skutki konsolidacji i oto, czy pracownicy konsolidowanych grup zachowają pracę - mówi wnp.pl Janusz Śniadecki, przewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków (ZZZE).

Wskazuje, że w każdej z czterech dużych grup energetycznych funkcjonują Centra Usług Wspólnych, których pracownicy będą mogli czuć się zagrożeni.

- Chciałbym się dowiedzieć, co będzie z ludźmi, którzy są zagregowani w Centrach Usług Wspólnych. Zakładam, że na rynku pojawi się o co najmniej dwie takie spółki za dużo. Co zrobić z tymi pracownikami? Czy konsolidacja ma być przeprowadzona kosztem pracowników? - zastanawia się Janusz Śniadecki.

Przypomina, że w polskiej Konstytucji określono, że mamy społeczną gospodarkę rynkową, co oznacza, że aspekt społeczny w procesach biznesowych musi być uwzględniany.

Janusz Śniadecki przekonuje że w grupach energetycznych widoczne jest napięcie społeczne i spora nerwowość.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

january 2016-05-31 19:59:27

To straszne!!! Mogą zabrać przywileje!

nieSTYROPIAN 2016-05-13 20:49:52

Aleś się obudził. Po 25 latach zwalnianie i likwidacji przemysłu guru dał z siebie głos. Żałosne.