wnp.pl

Związki: konsolidacja energetyki przyniesie zwolnienia

0 0
Związki: konsolidacja energetyki przyniesie zwolnienia
Według związków zawodowych, w każdej z czterech dużych grup energetycznych funkcjonują Centra Usług Wspólnych, których pracownicy będą mogli czuć się zagrożeni (fot. PTWP)

Istnieje obawa, że konsolidacja energetyki może doprowadzić do likwidacji miejsc pracy - mówi Janusz Śniadecki, przewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków.

- Nie wiem czy konsolidacja energetyki jest dobrym czy złym rozwiązaniem, ponieważ nie znamy szczegółów tego projektu. Problem tkwi w szczegółach. Dziś jest próba rozmawiania o konsolidacji energetyki z dominującym wątkiem kapitalistycznym, przekonuje się, że w wyniku konsolidacji powstaną silniejsze grupy. Mało kto zadaje pytanie o społeczne skutki konsolidacji i oto, czy pracownicy konsolidowanych grup zachowają pracę - mówi wnp.pl Janusz Śniadecki, przewodniczący Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków (ZZZE).

Wskazuje, że w każdej z czterech dużych grup energetycznych funkcjonują Centra Usług Wspólnych, których pracownicy będą mogli czuć się zagrożeni.

- Chciałbym się dowiedzieć, co będzie z ludźmi, którzy są zagregowani w Centrach Usług Wspólnych. Zakładam, że na rynku pojawi się o co najmniej dwie takie spółki za dużo. Co zrobić z tymi pracownikami? Czy konsolidacja ma być przeprowadzona kosztem pracowników? - zastanawia się Janusz Śniadecki.

Przypomina, że w polskiej Konstytucji określono, że mamy społeczną gospodarkę rynkową, co oznacza, że aspekt społeczny w procesach biznesowych musi być uwzględniany.

Janusz Śniadecki przekonuje że w grupach energetycznych widoczne jest napięcie społeczne i spora nerwowość.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • To straszne!!! Mogą zabrać przywileje!
  • Aleś się obudził. Po 25 latach zwalnianie i likwidacji przemysłu guru dał z siebie głos. Żałosne.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.