Ziętek: W Kompanii Węglowej można znaleźć oszczędności

- Musimy poszukiwać rozwiązań pozwalających na wykorzystanie kapitałów, jakie zasilą Polską Grupę Górniczą, do działań inwestycyjnych. Żeby nie zostały one przejedzone - mówi Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ziętek: W Kompanii Węglowej można znaleźć oszczędności

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

11 kwi 2016 13:18


- Wszystkim nam zależy na tym, aby nowa spółka, czyli Polska Grupa Górnicza była projektem, który w przyszłości spełniać będzie parametry ekonomiczne. Mam na myśli wynik ok. zero plus na koniec 2017 roku oraz funkcjonowanie wszystkich jedenastu kopalń wydobywających węgiel, na który mamy zbyt w ekonomicznie uzasadnionych cenach - tłumaczy Ziętek.

- Aby to się udało - poszukiwać musimy rozwiązań pozwalających na wykorzystanie kapitałów, jakie zasilą Polską Grupę Górniczą, do działań inwestycyjnych. Żeby nie zostały one, mówiąc najkrócej, przejedzone - informuje.

Czytaj też: Kompania Węglowa, spór o płace: Zarząd przedstawił projekt porozumienia. Co na to związkowcy?

Jak wyjaśnia szef Sierpnia 80 ma świadomość tego, że przy obecnych warunkach rynkowych chodzi przede wszystkim o cenę węgla na rynkach światowych, podejście sektora bankowego do branży oraz restrykcyjną politykę klimatyczną UE. - Oszczędności w tym trudnym czasie musimy poszukiwać również w ramach spółki - dodaje.

Według Ziętka pewnym wskazaniem w tym zakresie jest audyt przeprowadzony w Kompanii przez zespół senatora Adama Gawędy, z którego - jak tłumaczy - wynika, że jest wiele pól, w których te oszczędności można znaleźć.

- W moim odczuciu ważne jest, aby znaleźć tych osiem do dziesięciu punktów, które pozwolą zmniejszyć koszty. Jeżeli bowiem w każdym z nich uda się zaoszczędzić - a jest to możliwe - od 30 do 50 mln zł, to da nam to wystarczającą wielkość - dodaje szef Sierpnia 80.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.