Zdesperowani górnicy przesłali apel do Ewy Kopacz. Domagają się realizacji porozumienia

- Z niepokojem obserwujemy ciągłe zmiany koncepcji utworzenia Nowej Kompanii Węglowej, co skutkuje brakiem realizacji porozumienia podpisanego 17 stycznia w Katowicach przez Pani rząd z górniczymi związkami zawodowymi - pisze ZZGwP w liście do Ewy Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zdesperowani górnicy przesłali apel do Ewy Kopacz. Domagają się realizacji porozumienia

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

24 sie 2015 9:43


W piątek 21 sierpnia obradowała Rada Krajowa Związku Zawodowego Górników w Polsce. Związkowcy przesłali apel do premier Ewy Kopacz. Domagają się w nim pełnej realizacji porozumienia z 17 stycznia 2015 roku.

Czytaj też: Ziętek, Sierpień 80: Albo do 1 września będą decyzje dotyczące górnictwa, albo będzie dym

- Z niepokojem obserwujemy ciągłe zmiany koncepcji utworzenia Nowej Kompanii Węglowej, co skutkuje brakiem realizacji porozumienia podpisanego 17 stycznia w Katowicach przez Pani rząd z górniczymi związkami zawodowymi. W swoich wypowiedziach wielokrotnie zapewniała Pani o pełnej determinacji co do jego realizacji. W naszej ocenie fakty świadczą jednak o tym, że zapisany termin zakończenia całego procesu na dzień 30 września 2015 roku zostanie niedotrzymany - między innymi takie słowa znalazły się w apelu wystosowanym przez ZZGwP do premier Ewy Kopacz.

Związkowcy zaznaczyli również, że górnicy są zdesperowani i domagają się pełnej realizacji porozumienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.