wnp.pl

Zbliżają się zmiany kadrowe w grupie Azoty

0 0
Zbliżają się zmiany kadrowe w grupie Azoty
Obecnie rada nadzorcza Azotów liczy dziewięć osób. Część z nich musi liczyć się z możliwością utraty stanowiska. /Fot. mat. pras.

Na 1 lutego zostało zwołane nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy Azotów. Jednym z punktów obrad są zmiany w radzie nadzorczej spółki. Czy ma to związek z nowym rządem?

Ubiegłoroczne zwycięstwo PiS pociągnęło za sobą wymianę całych zarządów w kluczowych spółkach pozostających pod kontrolą państwa. Zmieniły się zarządy Orlenu, PGNiG i większości spółek energetycznych. Spośród największych i najważniejszych firm w kraju wciąż nie zostały zmienione zarządy KGHM, Lotosu, PGE i właśnie Grupy Azoty.

Sytuacja w spółce jest stabilna. Chociaż czasem z przeszkodami, Azoty notują ciągły wzrost. Jednak polską tradycją jest „potrzeba posiadania w kierownictwie osoby, co do której minister skarbu ma pełnię zaufania”. Aby to nastąpiło, konieczne są najpierw zmiany w radzie nadzorczej firmy.

Warto podkreślić, że MSP pierwszej zmiany w radzie nadzorczej spółki już dokonało. Tuż przed świętami Przemysław Lis zastąpił w radzie Ewę Lis.

Obecnie rada nadzorcza spółki liczy dziewięć osób. Oprócz już wspomnianego Przemysława Lisa niezagrożona wydaje się być pozycja osób wybranych przez załogę. Wszystkie pozostałe muszą liczyć się z możliwością utraty stanowiska.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.