Zawiercie, Odlewnia Żeliwa: Będą podwyżki, ale nie dla wszystkich

• Zakończył się trwający od tygodnia strajk w Odlewni Żeliwa w Zawierciu.
• Porozumienie płacowe udało się podpisać podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zawiercie, Odlewnia Żeliwa: Będą podwyżki, ale nie dla wszystkich

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lut 2017 9:03


Jak informuje śląsko-dąbrowska Solidarność, stawki godzinowe pracowników fizycznych Odlewni Żeliwa wzrosną o 2,50 zł brutto. Pierwszą część podwyżki w wysokości 1,50 zł pracownicy otrzymają wraz z wynagrodzeniem za luty, ale z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku. Z kolei najpóźniej 1 kwietnia 2018 roku stawki godzinowe pracowników fizycznych podniesione zostaną średnio o 1 zł. Do wzrostu płac wliczone zostaną regulacje płacowe, które w styczniu jednostronne wprowadził pracodawca. Wówczas część pracowników otrzymała podwyżki w wysokości złotówki lub 50 groszy za godzinę.

Podwyżką nie zostaną objęci jednak pracownicy, którzy zarabiają na rękę 2500 zł bez godzin nadliczbowych. – Wyłączenie tych pracowników jest ustępstwem z naszej strony, ale trzeba pamiętać, że zdecydowana większość załogi zarabia ok. 2300 zł brutto. Dzięki temu porozumieniu wzrosną zarobki tych pracowników, którzy mają najmniej – dodał Witold Siwek, szef Solidarności w zawierciańskiej odlewni.

Kolejny punkt porozumienia dotyczy wznowienia negocjacji płacowych w firmie dotyczących drugiej części podwyżki zapisanej w porozumieniu. Rozmowy mają się rozpocząć w grudniu tego roku. Mają one dotyczyć możliwości podniesienia drugiej części podwyżki i wprowadzenia jej przed zapisanym w porozumieniu terminem, czyli wcześniej niż 1 kwietnia 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.