Zarząd KHW kontra związkowcy, czyli przeciąganie liny ws. kopalni Kazimierz-Juliusz

9 września zarząd KHW zaproponował zawarcie porozumienia regulującego zasady zatrudnienia pracowników Kazimierza-Juliusza w KHW. Na razie do uzgodnienia ze stroną społeczną nie doszło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarząd KHW kontra związkowcy, czyli przeciąganie liny ws. kopalni Kazimierz-Juliusz

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 wrz 2014 12:48


Sosnowiecka kopalnia Kazimierz-Juliusz ma zakończyć eksploatację 30 września br.

Czytaj też:Pracownicy Kazimierza-Juliusza zostaną przeniesieni do KHW

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego proponuje wszystkim pracownikom z Kazimierza-Juliusza pracę na czas nieokreślony. Proponowane stanowiska pracy odpowiadać mają posiadanym kwalifikacjom. Natomiast przy braku możliwości zatrudnienia na oczekiwanym stanowisku - KHW umożliwi na swój koszt przekwalifikowanie i nabycie odpowiednich kwalifikacji.

Stawki płac osobistych mają odpowiadać kwalifikacjom i posiadanym stażom w kopalni Kazimierz-Juliusz, które w pełnej wysokości mają być zaliczane do stażu pracy w KHW.

Pracownicy mają być wynagradzani zgodnie z zasadami Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy KHW.

Na podstawie zapisów załącznika do HUZ KHW staż pracy w Kazimierzu-Juliuszu zaliczony ma być do stażu pracy, od którego uzależniona jest wysokość dodatku stażowego, tzw. wynagrodzenia z Karty Górnika, nagród jubileuszowych, odpraw emerytalno-rentowych.

Porozumienia jak dotąd nie podpisano, bo nie doszło do uzgodnienia stron. Zarząd KHW podkreśla, że jest gotów do dalszych rozmów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.