Zagórowski jednak dobrym menedżerem? Gotowy odejść dla dobra spółki

Od ponad dwóch tygodni w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wrzało - górnicy rozpoczęli strajk, którego zakończenie uzależnili od rezygnacji Jarosława Zagórowskiego z funkcji prezesa. Dopięli swego?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zagórowski jednak dobrym menedżerem? Gotowy odejść dla dobra spółki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 lut 2015 15:06


Jak zapowiedział prezes JSW podczas dzisiejszej konferencji prasowej (13 lutego), jest gotowy złożyć rezygnację nawet na początku tygodnia, pod warunkiem, że związkowcy zaakceptują zapisy z protokołu negocjacyjnego (jego szczegóły tutaj) i wrócą do pracy w poniedziałek (16 lutego).

- Mam nadzieję, że protokół uzgodnień zostanie przyjęty przez stronę społeczną i stanie się porozumieniem - powiedział prezes JSW. - Jeśli tak będzie złożę dymisję w poniedziałek, lub we wtorek, tak by wniosek został rozpatrzony przez Radę Nadzorczą spółki na jej spotkaniu 17 lutego.

O tym, że Zagórowski powinien odejść przekonywali nie tylko pracownicy JSW. Również Konrad Świrski, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Transition Technologies i ekspert ds. energetyki, dziwił się w rozmowie z nami, że prezes JSW jeszcze nie podjął takiej decyzji.

- Uważam, że dobry menedżer, jeżeli jest w ostrym konflikcie z załogą, nawet jeśli jest on przez niego niezawiniony, powinien dla dobra firmy ustąpić. Chodzi o to, żeby jak najszybciej rozwiązać problem i zacząć działać. Na razie spółka pogrąża się w kłopotach - stwierdził.

Podobnego zdania był Krzsztof Tchórzewski, poseł PiS, były wiceminister gospodarki, który w rozmowie z wnp.pl przekonywał, że Zagórowski powinien odejść, bo widać, że jest on przez zagłogę całkowicie nietolerowany, jeżeli ta - strajkując, jest w stanie wystawiać się nawet na kule policji.

- Uważam, że Zagórowski powinien się podać do dymisji, powinien się zachować honorowo. Przecież Longin Komołowski, który był mediatorem w trakcie negocjacji w JSW, wskazał, że zarząd stracił możliwość kierowania tą spółką - mówił.

- W trakcie negocjacji z udziałem Longina Komołowskiego strona związkowa wyraziła zgodę, by nawet od 7 do 10 proc. zostały zredukowane wynagrodzenia górników. Jednak jeden postulat jest niezmienny, że Zagórowski musi odejść - dodał.

Teraz pozostaje czekać na decyzję pracowników JSW. Jeśli załoga po raz ostatni zgodzi się na warunki Zagórowskiego, prezes złoży rezygnację już na początku przyszłego tygodnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.