Zachodniopomorscy pracodawcy z branży motoryzacyjnej zatrudniają na potęgę

Na Pomorzu Zachodnim sektor motoryzacyjny dobrze się rozwija tworząc liczne miejsca pracy i produkując na rynki zagraniczne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zachodniopomorscy pracodawcy z branży motoryzacyjnej zatrudniają na potęgę

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

26 wrz 2016 12:43


Branża motoryzacyjna z reguły kojarzy się z dużymi inwestorami zagranicznymi, ale to rodzimi przedsiębiorcy jako pierwsi dostrzegli szanse na biznes w automotive na Pomorzu Zachodnim.

Ponad 1 tys. miejsc pracy w NordGlass

Zatrudniający dziś ponad 1100 osób koszaliński producent szyb samochodowych – firma NordGlass jest jednym z największych producentów szyb dla branży motoryzacyjnej w Europie i posiada centra dystrybucyjne m.in. we Francji, Danii, Niemczech oraz Czechach.

Czytaj też: W Polsce w motoryzacji pracuje więcej kobiet niż w UE

Przedsiębiorstwo zbudowali dwaj koszalinianie, którzy szyby najpierw importowali z Niemiec, następnie rozwinęli sieć ich sprzedaży i montażu, by w końcu sprowadzić linię produkcyjną z Finlandii i ruszyć z produkcją. NordGlass tak mocno się rozwinął, że najpierw w 2007 roku firmę przejął Polish Enterprise Fund, który w 2015 r. sprzedał przedsiębiorstwo kolejnemu inwestorowi – tym razem AGC Automotive Europe.

Praca w Visio

Z branżą automotive związany jest również najnowszy inwestor w koszalińskiej strefie. Firma Visio powstała w Koszalinie w 2009 roku i jest jednym z najszybciej się rozwijających polskich producentów wycieraczek do szyb samochodowych. W strefie zainwestuje ok. 5 mln zł. w nowy zakład oraz stworzy kilkanaście miejsc pracy.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.