Wysłał pracowników na wakacje, by po cichu przenieść fabrykę z Włoch do Polski

0 0

Fabrizio Pedroni, 49-letni szef włoskiego zakładu produkującego komponenty elektroniczne postanowił ratować swój biznes i przenieść go do Polski. Tyle tylko, że nie poinformował o swoich planach pracowników.

Przeniesienie firmy Firem Srl z miejscowości Formigine niepodal Modeny we Włoszech do Polski rozpoczęło się na początku sierpnia. Jak podaje "Bloomberg" 40-osobowa załoga zatrudniona w zakładzie dowiedziała się o tym dopiero 13 sierpnia, kiedy zauważono ruch w okolicy fabryki. Okazało się, że były to jedne z ostatnich ciężarówek, które wywoziły sprzęt z fabryki.

- Gdybym wcześniej poinformował załogę o planach przeniesienia produkcji za granicę, to okupowaliby moją fabrykę i zawłaszczyli wszystkie moje rzeczy. Prawda jest taka, że chciałem, by mój interes przetrwał, a we Włoszech nie miałem już do tego odpowiednich warunków - powiedział Pedroni dla "Bloomberga".

Zanim Fabrizio Pedroni zaczął po cichu przenosić swoją fabrykę do innego kraju, życzył swoim pracownikom szczęśliwych wakacji i kazał im wrócić do pracy za trzy tygodnie. Teraz obawia się o własne życie, ponieważ od tamtej pory on i jego rodzina otrzymują licze groźby.

W wypowiedzi udzielonej dla "Bloomberga" mówi: - Nie jestem pierwszy, który się przeniósł i nie będę ostatni.

- Skradanie się było z pewnością dyskusyjne i beznadziejnie naruszyło stosunki z pracownikami i społecznością, ale podobnie jak wielu przedsiębiorców przed nim, Pedroni porzucił statek o nazwie Włochy, ponieważ był to jedyny sposób na przetrwanie - skomentował całą sprawę Carlo Alberto Carnevale Maffe, profesor strategii biznesowej w Uniwersytet Bocconi w Mediolanie.

W ubiegłym roku Firem Srl osiągnęła sprzedaż w wysokości ok. 3 mln euro, ale firma nie odnotowała zysku od 2008 r. , stąd też decyzja o jej przeniosieniu. A co z włoskimi pracownikami? Na razie nie wiadomo. Jak informuje "Bloomberg" Pedroni nie stawił się 20 sierpnia na spotkanie ze związkami zawodowymi i instytucjami lokalnymi w ratuszu Formigine.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.