wnp.pl

Wycofanie pracowników z KWK Mysłowice-Wesoła

0 0
Wycofanie pracowników z KWK Mysłowice-Wesoła

Dwudziestu jeden pracowników wycofano w nocy z 20 na 21 lutego br. z rejonu ściany 301 na poziomie 465 m w kopalni Mysłowice-Wesoła Ruch Wesoła. Powodem było stwierdzenie wzrostu ilości dwutlenku węgla w powietrzu, świadczące o rozpoczynającym się pożarze endogenicznym - poinformował rzecznik KHW, Wojciech Jaros.

Jak poinformował Holding, żadnemu z górników nic się nie stało, nie występowało bezpośrednie zagrożenie ich życia, lub zdrowia. Wycofanie pracowników z rejonu przeprowadzono zgodnie z wymogami procedury przewidzianej dla takich sytuacji. Nie wystąpiła potrzeba użycia aparatów ucieczkowych.

 Ściana była zatrzymana. W związku z zaobserwowanym wzrostem jej temperatury, prowadzono tam działania profilaktyczne. Teraz dostęp do ściany zostanie odcięty tamami, będą tłoczone gazy inertne, aby odciąć dostęp tlenu i doprowadzić do zduszenia pożaru.

Pożar endogeniczny to efekt przemian fizycznych i chemicznych, prowadzących do samozapalenia węgla, spowodowanego niemożliwością odprowadzania ciepła z jego utleniania. Zwykle nie dochodzi do wystąpienia otwartego ognia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.