Wsparcie dla Huty Stalowa Wola

0 0
Wsparcie dla Huty Stalowa Wola
Program ma istotne znaczenie dla interesów bezpieczeństwa Polski (fot.hsw.pl)

Huta Stalowa Wola dostanie drugą transzę wypłaty, dzięki której opracuje i wdroży technologię obróbki mechanicznej luf.

Huta Stalowa Wola (HSW) otrzyma 12 mln zł wsparcia z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. To druga transza wypłaty z całkowitej kwoty 20 mln zł, dzięki której spółka opracuje i wdroży technologię obróbki mechanicznej luf - w tym długich powyżej 4,5 metra i kalibrze do 155 mm.

- Ten program badawczo-inwestycyjny ma istotne znaczenie dla interesów bezpieczeństwa Polski - powiedział Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Umowa wsparcia HSW przez MSP została podpisana 6 października 2014 r. Wypłata 12 mln zł w ramach drugiej transzy - podobnie, jak w przypadku pierwszej - będzie możliwa dzięki objęciu akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Huty Stalowa Wola, jaką podpisał minister Skarbu Państwa. Jest to wsparcie niebędące pomocą publiczną.

- Podwyższenie kapitału HSW przyczyni się także do zwiększenia polskiego potencjału technologicznego oraz wytwórczego w obszarze uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Projekt zabezpiecza istotne interesy bezpieczeństwa Polski - powiedział wiceminister Skarbu Państwa.

Huta Stalowa Wola znajduje się na liście przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym w zakresie dostaw, remontów uzbrojenia i sprzętu wojskowego w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Jest zaangażowana w większość programów modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP. Spółka, jako jedna z pierwszych, weszła w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PGZ tworzy obecnie ponad 60 spółek z branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Ze środków znajdujących się na rachunku FRP Minister Skarbu Państwa ma możliwość udzielania przedsiębiorcom pomocy publicznej na ratowanie i restrukturyzację oraz wsparcia finansowego niebędącego pomocą publiczną.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.