Września - to tu powstanie nowa fabryka Volkswagena

0 0
Września - to tu powstanie nowa fabryka Volkswagena

Inwestor postanowił ulokować swój biznes w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Oznacza to pracę dla ponad 2,3 tys. osób.

Jednym z powodów wyboru właśnie tej lokalizacji był fakt, że w wałbrzyskiej strefie działają już firmy, dostarczające części dla koncernu, m.in. Faurecia czy GKN Driveline.

W fabryce VW we Wrześni produkowane będą pojazdy dostawcze. Produkcja ma ruszyć w drugiej połowie 2016 r., a budowa zakładu już jesienią.

Kost inwestycji szacowany jest na ok. 800 mln euro, czyli prawie 3,4 mld zł. Pracę w nowej fabryce znajdzie co najmniej 2,3 tys. osób.

Linię produkcyjną nowego zakładu - drugiego w Polsce, bo jeden jest już w Poznaniu, gdzie od 10 lat produkowany jest VW Caddy, i gdzie pracuje 6,5 tys. osób - opuszczać będzie Crafter.

Nowa inwestycja niesie ze sobą również zmiany kadrowe. 53-letni Jens Ocksen, dotychczasowy członek zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki, będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz przejmie funkcję prezesa Volkswagen Poznań. Pozostanie on nadal członkiem Kierownictwa Volkswagen Samochody Użytkowe.

Pion Produkcji i Logistyki, za który był dotychczas odpowiedzialny, przejmie natomiast dr Josef Baumert, dotychczasowy dyrektor generalny ds. Techniki Volkswagen Group Rosja i Kierownik Zakładu w Kałudze.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.