wnp.pl

Większość pracowników Kazimierza-Juliusza będzie pracowało w KHW

0 0
Większość pracowników Kazimierza-Juliusza będzie pracowało w KHW

- 680 pracowników kopalni KWK Kazimierz-Juliusz odebrało już umowy o pracę przenoszące ich do Katowickiego Holdingu Węglowego - poinformował Wojciech Jaros, rzecznik KHW.

Jak wynika z informacji spółki, 148 osób jest na różnego rodzaju absencjach (urlopy, zwolnienia chorobowe i inne) i będą odbierały umowy po powrocie do pracy. Na ten moment pozostaje zatem niecała setka pracowników, którzy umów nie odebrali.

Czytaj też: Reszta Polski nie chce płacić za etaty śląskich górników

Osoby, które podjęły decyzję o przejściu do KHW czeka teraz przeprowadzenie badań lekarskich, psychologicznych i zgłoszenie się w kopalniach, do których zostali skierowani. Tak badania, jak też szkolenia są niezbędne przy zmianie pracy, co wynika z przepisów ogólnych.

Czytaj też: Chojnacki: Za górnictwo powinien odpowiadać ktoś, kto się na nim zna

Zgodnie z decyzją p.o. prezesa KHW SA Zygmunta Łukaszczyka punkt informacyjny KHW SA w kopalni Kazimierz-Juliusz będzie tam działał tak długo dopóki okaże się to potrzebne. Sytuacje indywidualne rozwiązywane będą w odniesieniu do konkretnych przypadków.

- Jest to dobry krok na drodze realizacji porozumień podpisanych w niedzielę, 28 września. Myślą przewodnią działań jest odniesienie się do problemów pracowników tej kopalni - napisał w przesłanej w środę wieczorem informacji rzecznik KHW.

W niedzielę nad ranem, po ponad 11 godzinach prowadzonych w Katowicach negocjacji z udziałem przedstawicieli rządu, pracodawców i związków zawodowych, podpisano porozumienie ws. przyszłości kopalni, która miała zakończyć wydobycie węgla jeszcze we wrześniu. Dokument zapewnia wydłużenie czasu działania kopalni i gwarantuje pracownikom zatrudnienie w strukturach KHW.

Strony uzgodniły, że zatrudnieni dotychczas w kopalni od 1 października staną się pracownikami KHW, na takich samych zasadach jak pozostali pracownicy tej spółki. Część z nich - w pierwszym okresie ok. 500 osób - nadal będzie pracowało w Kazimierzu-Juliuszu, a w miarę wygaszania wydobycia będzie przechodziło do innych kopalń KHW.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.