Widać efekty restrukturyzacji w koncernie chemicznym Lanxess

Niemiecki koncern chemiczny Lanxess podsumował realizowany w spółce program restrukturyzacyjny. Firmie udało się poprawić efektywność gospodarczą i organizacyjną. Coraz lepsze są też perspektywy na następne lata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Widać efekty restrukturyzacji w koncernie chemicznym Lanxess

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 sty 2016 11:47


Gdy w 2013 roku kryzys zapukał w drzwi branży, wydawało się, że takich gigantów jak niemiecki koncern Lanxess czeka poważna zapaść.

-Podjęto jednak szereg trudnych decyzji – włącznie ze zmianą zarządu oraz redukcją zatrudnienia – dzięki czemu po 18 miesiącach widać pozytywne efekty polityki zaciskania pasa, a oszczędności w firmie na koniec 2015 roku mają osiągnąć 150 mln euro.

Program restrukturyzacji jest podzielony na trzy fazy, z których każda dotyczy innego obszaru funkcjonowania organizacji.

Pierwsza faza objęła reorganizację struktury i administracji spółki. W ramach tej fazy zmniejszono liczbę jednostek biznesowych z 14 do 10, łącząc je lub nadając im nowe funkcje; zredukowano również liczbę działów usługowych z 16 do 12. Konsekwencją tego była globalna redukcja zatrudnienia, której poddano ok. 1000 stanowisk. 

Więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.