wnp.pl

Wiceminister jedzie na Śląsk. Uda się załagodzić konflikt z górniczymi związkami?

0 0
Wiceminister jedzie na Śląsk. Uda się załagodzić konflikt z górniczymi związkami?
Kompania Węglowa proponuje stronie społecznej niezwłoczne rozpoczęcie negocjacji w sprawie zawarcia nowego porozumienia jeszcze przed powstaniem Polskiej Grupy Górniczej. (Fot. PTWP/Krzysztof Kusz)

Wypowiedzenie przez zarząd KW porozumienia z 17 lipca 2015 roku, które było pokłosiem porozumienia z 17 stycznia ubiegłego roku - wprowadziło dużą nerwowość. Kompanijna Solidarność zażądała od pracodawcy, by natychmiast wycofał się z decyzji o wypowiedzeniu porozumienia.

W poniedziałek 1 lutego odbędą się negocjacje w Kompanii Węglowej z udziałem wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, a także obrady Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego, który ma się zająć sytuacją w KW oraz przyszłością kopalni Makoszowy.

Wypowiedzenie przez zarząd KW porozumienia z 17 lipca 2015 roku, które było pokłosiem porozumienia z 17 stycznia ubiegłego roku - wprowadziło dużą nerwowość. W poniedziałek 1 lutego na temat sytuacji w Kompanii Węglowej będzie obradował górniczy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy. Zajmie się też położeniem kopalni Makoszowy, która do dziś nie ma inwestora i której załoga obawia się, że Makoszowy zostaną poddane likwidacji.

Zarząd Kompanii Węglowej w wystosowanym oświadczeniu zaznaczył, że Kompania kontynuuje intensywne prace nad utworzeniem Polskiej Grupy Górniczej, w skład której wejdzie jedenaście kopalń.

- Upływ czasu i trudna sytuacja spółki nie pozwala na kontynuowanie obecnych systemów płacowych przez kolejne 12 miesięcy. Potrzebne są szybkie działania i uelastycznienie systemu pracy i płac z uzależnieniem od osiąganych wyników. W związku z tym Kompania Węglowa SA i Polska Grupa Górnicza Sp. z o.o. zdecydowały wypowiedzieć porozumienia zawarte w dniu 17 lipca 2015 roku - poinformowano w oświadczeniu.

Samo wypowiedzenie porozumienia niczego nie zmienia w obecnych warunkach zatrudnienia, a pracodawca proponuje stronie społecznej niezwłoczne rozpoczęcie negocjacji w sprawie zawarcia nowego porozumienia jeszcze przed powstaniem Polskiej Grupy Górniczej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.