W SSE Euro-Park w Mielcu powstanie 425 nowych miejsc pracy

0 0
W SSE Euro-Park w Mielcu powstanie 425 nowych miejsc pracy
(fot. Euro-Park Mielec)

15 zezwoleń zostało wydanych w pierwszym półroczu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. To jednak nie koniec.

- Nie sądziłem, że wydamy aż tyle zezwoleń, to dobry prognostyk na pozostałe miesiące - powiedział dyr. mieleckiego oddziału ARP Krzysztof Ślęzak.

Mielecka strefa jest jedną z dwóch w kraju, zarządzaną przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Ślęzak zaznaczył, że tegoroczne zezwolenia skoncentrowały się na obszarze dwóch województw podkarpackiego i lubelskiego. Powstanie 425 miejsc pracy.

Nowe inwestycje

Najliczniejsza liczba inwestycji będzie rozwijana w Mielcu. Nowymi inwestorami w mieleckiej strefie są m.in. Gumotiv - producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno-sanitarnych oraz Basco 2 - firma zamierza w nowej hali produkcyjnej uruchomić produkcję elementów z zastosowaniem w branżach grzewczej i sanitarnej. Natomiast reinwestycje zadeklarowały firmy: Melex, Spiroflex i Zakłady Farmaceutyczne "Colfarm" oraz Samdex.

Czytaj też: SSE Euro-Park Mielec chwali się rekordami za 2014 r.

Prawie 90 mln zł planują zainwestować firmy na terenach podstrefy Trzebownisko, w okolicach portu lotniczego w Jasionce. Wśród nowych inwestorów są m.in. spółka Q-TEQ, która zajmuje się produkcją multimaszyn do obróbki materiałów twardych, South Bay Solutions Europe i CNC Innovations - firmy zajmują się obróbką skrawaniem metali dla różnych branż m.in. motoryzacji i lotnictwa.

Natomiast w woj. lubelskim trzech nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie podstrefy Lublin. Są to: producent opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego firma Elpes; producent wyposażenia handlowego Modern Expo oraz Pol-skone, która zajmuje się produkcją okien i drzwi.

Ślęzak podkreślił, że udało się również zdobyć pierwszego inwestora dla podstrefy w Dębicy. Na obszarze włączonym do mieleckiej SSE w ub. r., nowy zakład wybuduje firma Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych, która planuje rozpocząć tam produkcję wodorozcieńczalnych farb, lakierów i impregnatów.

Rok obfity w inwestorów

Dyrektor mieleckiego oddziału ARP zaznaczył, że założenia były takie, że w całym roku w strefie wydanych będzie ok. 15 zezwoleń. - Sądziłem, że po tak udanym roku minionym, w którym wydaliśmy ponad 40 zezwoleń, obecny będzie słabszy. Miło się jednak rozczarowałem, a przecież to nie koniec roku. Pracujemy nad kilkoma nowymi zezwoleniami - dodał Ślęzak.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.