W Słubicach powstało centrum logistyczne firmy Transport-Spedycja Grabowski

• Lubuska firma Transport-Spedycja Grabowski (TSG) wybudowała w Słubicach nowoczesne centrum logistyczne na potrzeby producentów mebli.
• Inwestycja zrealizowana ze środków własnych kosztowała 16 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Słubicach powstało centrum logistyczne firmy Transport-Spedycja Grabowski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 maj 2016 12:13


Na 2,5 hektarowym terenie, poza specjalną strefą ekonomiczną, stanęły hale i budynek biurowy, z którym sąsiadują place manewrowe. W Centrum pracę znalazło 50 osób.

Jak powiedział właściciel firmy Tomasz Grabowski, Centrum powstało w Słubicach z uwagi na bliskość granicy z Niemcami i autostrady A2.

90 proc. transportów realizowanych przez TSG związanych jest z przewozem mebli produkowanych w Polsce do odbiorów z krajów Unii Europejskiej, głównie Niemiec, Austrii i krajów Beneluksu.

"Przymierzamy się także do wejścia na rynek szwajcarski, a także realizujemy już zlecenia od producentów z krajów azjatyckich takich jak Chiny czy Indie sprzedających meble w Europie Zachodniej" - dodał.

W Słubicach magazyny będą funkcjonowały na zasadzie cross dockingu. Przez kilka dni towar będzie do nich zwożony od producentów, a przez kilka następnych rozwożony do miejsc docelowych.

Firma Transport-Spedycja Grabowski powstała w 1997 roku, jej główna siedziba znajduje się w Świdnicy koło Zielonej Góry. Jest wiodącym polskim spedytorem wyspecjalizowanym w transporcie mebli.

TSG zatrudnia ok. 250 pracowników, dysponuje 105 zestawami ciężarowymi, a jej roczne obroty sięgają 50 mln zł.

Oficjalne otwarcie Centrum Logistycznego Grabowski CLG w Słubicach nastąpi 18 maja br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.