W Radomiu powstanie 180 nowych miejsc pracy

Podpisany w środę (25 listopada) akt notarialny dotyczy sprzedaży czterech działek położonych o łącznej powierzchnia 5,2 ha. W efekcie powstanie około 180 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Radomiu powstanie 180 nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lis 2015 20:19


Jak poinformował radomski magistrat Agencja Rozwoju Przemysłu, planuje w tym miejscu wybudować nowoczesną halę produkcyjną pod potrzeby firm zamierzających prowadzić tu swoją działalność.

- Będzie to dla nich znaczące ułatwienie. Szacujemy, że w efekcie powstanie około 180 nowych miejsc pracy – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jak podkreślił, budowa hali produkcyjnej na radomskich Wośnikach to nie pierwszy efekt współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która zarządza specjalną strefą ekonomiczną.

- Obecnie buduje m.in. halę produkcyjną dla Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii, która już w styczniu ma zostać oddana do użytku – zaznaczył prezydent.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 7,7 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 26 tys. nowych miejsc pracy.

Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1743 ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.