W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstaną 122 miejsca pracy

Siedem firm zainwestuje w 2015 r. w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE). - Inwestorzy zadeklarowali nakłady wielkości 103,9 mln zł oraz utrzymanie lub utworzenie 122 miejsc pracy - informuje Iwona Paliszewska z Biura Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi PSSE.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstaną 122 miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 lip 2015 7:59


Strefa ma zagospodarować ponad 20 ha terenów stoczniowych w Gdańsku.

20 nowych zezwoleń w 2015 r.

Iwona Paliszewska z Biura Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) poinformowała, że w pierwszym półroczu br. Pomorska SSE wydała siedem zezwoleń na działalność na terenie strefy.

- Planowana w 2015 r. liczba zezwoleń nie powinna być mniejsza niż 20 - donosi Paliszewska.

Wydane w tym roku zezwolenia otrzymały spółki: Prima KL Polska, GDA, Plastica (z grupy kapitałowej TZMO), Zakład Poligraficzny Iwona Morawczyńska Normex, Mueller Fabryka Świec S.A., SPG Polska (część SP Group z siedzibą w Hiszpanii) i B.A.U.S. AT.

Prima KL Polska

Spółka Prima KL Polska (kapitał francuski) w podstrefie Tczew Rokitki planuje budowę zakładu produkującego drzwi stalowe i aluminiowe. Do końca 2017 r. firma deklaruje utworzyć co najmniej 30 nowych miejsc pracy oraz zainwestować prawie 18 mln zł.

GDA

Spółka GDA sp. z o.o. zamierza uruchomić na terenie podstrefy w Gdańsku Kokoszkach produkcję innowacyjnych membran kompozytowych wykorzystujących naturalne właściwości minerałów. Firma planuje zainwestować co najmniej 15,9 mln zł.

Plastica

Polska firma Plastica sp. z o.o. z grupy kapitałowej TZMO, która produkuje na potrzeby branży wyrobów higienicznych, medycznych oraz kosmetycznych otrzymała już szóste zezwolenie strefowe; chce wytwarzać unikatowe na skalę światową ekrany pola elektromagnetycznego niskiej częstotliwości.

Zakład Poligraficzny Iwona Morawczyńska Normex

Zakład Poligraficzny Iwona Morawczyńska Normex w podstrefie Gdańsk Kokoszki planuje zbudować nowoczesny zakład wraz z zapleczem biurowym i magazynowym.

Mueller Fabryka Świec

Zezwolenie na działalnośc otrzymała też spółka Mueller Fabryka Świec S.A., jeden z wiodących producentów świec w Europie. Inwestor wynajął magazyn o powierzchni ponad 15 tys. m kw. w Ostaszewie (podstrefa Łysomice). Ma się to przyczynić do poszerzenia zdolności produkcyjnych zakładu.

SPG Polska

Spółka SPG Polska na terenie podstrefy w Stargardzie Szczecińskim zamierza uruchomić produkcję opakowań na rynek polski, Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii. Planuje utworzyć co najmniej 20 nowych miejsc pracy oraz zainwestować co najmniej 28 mln zł.

B.A.U.S. AT

Spółka B.A.U.S. AT, jeden z największych producentów pojazdów specjalistycznych (ambulanse, karetki) w Europie, w podstrefie Łysomice zamierza zbudować zakład produkcyjny. Planowane nakłady to ponad 13 mln zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.