W Polsce Fiat zwalnia pracowników, a w Serbii tyle samo przyjmuje

Fiat zwolnił w Polsce około 1400 pracowników, a tyle samo zamierza zatrudnić w Serbii w zamian za subwencje od rządu Serbii, który na ratowanie budżetu musi zaciągać kredyty w Rosji - pisze Gazeta Wyborcza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Polsce Fiat zwalnia pracowników, a w Serbii tyle samo przyjmuje

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

11 kwi 2013 9:11


W tyskiej fabryce Fiata pracuje teraz około 3,4 tys. osób, niemal o połowę mniej niż w 2009 r., kiedy za bramy polskich zakładów wyjechało ponad 600 tys. samochodów. Rzecznik Fiat Auto Poland Bogusław Cieślar poinformował Gazetę Wyborczą, że "praktycznie proces restrukturyzacji tyskiego zakładu został zakończony zgodnie z planem i podpisanym porozumieniem".

Natomiast w Serbii mamy do czynienia z rozwojem działalności Fiata. Fiat zobowiązał się zatrudnić 1400 nowych robotników i dostanie subwencje w wysokości 10 tys. euro za każdego nowego robotnika" - powiedział Dinikić dziennikowi "Blić

GW wyjaśnia, iż kredyt z Rosji dla Serbii został przyznany na dziesięć lat z oprocentowaniem 3,5 proc. w skali roku i zaraz po podpisaniu umowy Belgrad dostał pierwszą ratę 300 mln dol., jak powiedział minister finansów Rosji Anton Siłuanow, który podpisał wczoraj tę umowę z serbskim ministrem finansów Mladjanem Dinkiciem.

W zeszłym roku koncern z Turynu otworzył nową fabrykę swoich aut w serbskim mieście Kragujevać i produkuje tam minivana Fiat 500L, który nazwą nawiązuje do miejskiego auta Fiat 500, od sześciu lat produkowanego w Tychach.

 


 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.