W Mrągowie upadł Ekomelbud. Pracę straciło 151 osób

O upadku firmy budowlanej Ekomelbud poinformowała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mrągowie. Stopa bezrobocia w tym powiecie wynosi już 24 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Mrągowie upadł Ekomelbud. Pracę straciło 151 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 mar 2013 13:35


Jak powiedziała dyrektor mrągowskiego urzędu pracy Ewa Kowalska, upadły Ekomelbud zwalnia ludzi w dwóch turach: pierwsze 55 osób już zostało zwolnionych, pozostali odejdą z pracy 31 marca.

„Wśród osób już zwolnionych jest m.in. 34 robotników budowlanych, operatorzy maszyn, kadrowa, księgowe, mechanicy, zaopatrzeniowcy" - powiedziała Kowalska.

Jej zdaniem części zwolnionych pracowników będą przysługiwały świadczenia przedemerytalne, niektórzy już znaleźli pracę w innych zakładach.

„Sądzę, że 85 proc. ludzi z Ekomelbudu zostanie jednak bezrobotnymi. To jest dla nas bardzo ciężka, trudna sytuacja tym bardziej, że jesienią wiele małych, jednoosobowych firm związanych z branżą budowlaną i około budowlaną zawiesiło działalność i wcale nie mamy pewności, że podejmą one wiosną działalność" - powiedziała PAP Kowalska.

Zadeklarowała, że urząd pracy będzie starał się organizować kursy i szkolenia dla zwolnionych z Ekomelbudu. „Najważniejsze jednak jest, by nie dotarł do nas kryzys w budownictwie i by ludzie zechcieli przyjechać do nas na wakacje, bo te dwie dziedziny są w naszym powiecie szczególnie ważne" - powiedziała.

Na koniec stycznia bezrobocie w powiecie Mrągowskim wynosiło 24 proc. (przy średniej wojewódzkiej 22,1 proc.). W lutym bez pracy w tej okolicy było 4 748 osób, z czego prawo do zasiłku przysługiwało zaledwie 982 osobom.

Do chwili nadania depeszy PAP nie uzyskała komentarza kierownictwa Ekomelbudu nt. upadłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.