W Jasionce powstał hangar koncernu Heli-One. Będą nowe miejsca pracy

0 0

- Ok. 8 mln dolarów kosztowała budowa nowego hangaru koncernu Heli-One, w którym remontowane będą śmigłowce z Europy i Bliskiego Wschodu. Dzięki inwestycji zlokalizowanej w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) pracę znalazło ponad 70 pracowników.

3 czerwca oficjalnie otwarto nową siedzibę kanadyjskiego koncernu. Jak powiedział wiceprezes CHC Helicopter, spółki matki Heli-One Paul King, Podkarpacie zostało wybranej spośród ok. 20 lokalizacji.

"Ponad pół roku szukaliśmy miejsca dla naszej siedziby. Pod uwagę braliśmy m.in. Finlandię, Irlandię czy USA, w końcu wybór padł na Rzeszów. Decydujące było istnienie tutaj Doliny Lotniczej - klastra skupiającego firmy z branży lotniczej, ale równie istotne było to, że są tu uczelnie, które kształcą potrzebną nam kadrę" - dodał.

Hangar o pow. ponad 6 tys. m kw. powierzchni w podrzeszowskiej Jasionce jest czwartą lokalizacją Heli-One na świecie, a drugą w Europie. Jego budowa trwała dwa lata. Obiekt powstał tuż przy porcie lotniczym w Jasionce, na dwuhektarowej działce należącej do spółki zarządzającej lotniskiem. W przyszłym tygodniu podpisany ma być akt sprzedaży działki na rzecz kanadyjskiej firmy.

Anthony DiNota wiceprezes ds. handlowych w Heli-One podkreślił, że na Podkarpaciu remontowane będą helikoptery przede wszystkim z Europy oraz Bliskiego Wschodu. "Chcemy też remontować polskie helikoptery wojskowe czy maszyny wykorzystywane przez różne służby, np. medyczne czy straż graniczną" - zaznaczył.

Obecnie spółka w Polsce zatrudnia ponad 70 osób. Jak podkreślił dyrektor generalny podrzeszowskiego oddziału Indy Jaswal, w ciągu dwóch lat liczba ta zostanie podwojona. "Rekrutację prowadzimy przez cały czas. Szukamy m.in. inżynierów, mechaników, ale również sprzątaczek i menedżerów" - dodał.

Jaswal zdradził, że inżynier - absolwent wyższej uczelni bez doświadczenia, pracujący przy drobnych naprawach silnika helikoptera może liczyć na zarobki w wysokości ok. 4 tys. zł miesięcznie. Natomiast doświadczony pracownik i specjalista w tej dziedzinie może zarobić nawet 8 tys. zł.

W hangarze w Jasionce ulokowanych może być jednocześnie sześć kadłubów śmigłowców. Budując obiekt wykorzystano kilka ekologicznych rozwiązań, które będą zastosowane w innych obiektach spółki, m.in. ogrzewanie podłogowe i oświetlenie LED-owe. W większym stopniu wykorzystano również naturalne światło.

Firma Heli-One jest częścią największej światowej firmy serwisującej helikoptery CHC Helikopter z siedzibą w Vancouver w Kanadzie. Oprócz serwisowania helikopterów koncern świadczy również usługi transportowe do przybrzeżnych platform wiertniczych i dla jednostek ratownictwa. Firma operuje ok. 240 śmigłowcami w 30 krajach na całym świecie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.