wnp.pl

W jakich sektorach sprawdzają się rozwiązania machine-to-machine?

0 0

- Jednym z pierwszych zastosowań rozwiązań typu M2M (machine-to-machine) było środowisko przemysłowe i monitoring kluczowych procesów zachodzących w procesie produkcji - wyjaśnia Piotr Pietrzak, chief technologist IBM Polska.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, informacje z urządzeń płynęły do centralnych programów diagnostycznych, gdzie zachodziła analiza informacji i ewentualna korekta parametrów pracy urządzenia. W ten sposób można również wykrywać usterki czy nieprawidłowości w działaniu urządzenia lub całego procesu.

- Dość szybko rozwiązania M2M zagościły w branży transportowej - mówi Piotr Pietrzak. - Umożliwiły zdalny monitoring pojazdów, śledzenie tras ich przemieszczania, a docelowo również ochronę. Ułatwiły również dynamiczne zarządzanie flotą samochodową nie tylko w rozumieniu zarządzania środkami trwałymi, ale również przez optymalizację tras przejazdów doprowadziły do obniżki kosztów i zwiększenia rentowności prowadzonej działalności.

W przypadku dużych firm transportowych, rozwiązania M2M mogą pomóc w nadzorowaniu i egzekwowaniu przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, co przekłada się nie tylko na wzrost bezpieczeństwa na drogach, ale również minimalizację ryzyka związanego z możliwością utraty licencji na prowadzenie działalności transportowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.