W jakich sektorach sprawdzają się rozwiązania machine-to-machine?

- Jednym z pierwszych zastosowań rozwiązań typu M2M (machine-to-machine) było środowisko przemysłowe i monitoring kluczowych procesów zachodzących w procesie produkcji - wyjaśnia Piotr Pietrzak, chief technologist IBM Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W jakich sektorach sprawdzają się rozwiązania machine-to-machine?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (JM)

wnp.pl

10 kwi 2014 10:12


Jak wyjaśnia nasz rozmówca, informacje z urządzeń płynęły do centralnych programów diagnostycznych, gdzie zachodziła analiza informacji i ewentualna korekta parametrów pracy urządzenia. W ten sposób można również wykrywać usterki czy nieprawidłowości w działaniu urządzenia lub całego procesu.

- Dość szybko rozwiązania M2M zagościły w branży transportowej - mówi Piotr Pietrzak. - Umożliwiły zdalny monitoring pojazdów, śledzenie tras ich przemieszczania, a docelowo również ochronę. Ułatwiły również dynamiczne zarządzanie flotą samochodową nie tylko w rozumieniu zarządzania środkami trwałymi, ale również przez optymalizację tras przejazdów doprowadziły do obniżki kosztów i zwiększenia rentowności prowadzonej działalności.

W przypadku dużych firm transportowych, rozwiązania M2M mogą pomóc w nadzorowaniu i egzekwowaniu przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, co przekłada się nie tylko na wzrost bezpieczeństwa na drogach, ale również minimalizację ryzyka związanego z możliwością utraty licencji na prowadzenie działalności transportowej.

Cały artykuł czytaj tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.