W Iławie powstał nowy zakład produkcji mebli

0 0

- W Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) otwarto nowoczesną halę i linię produkcyjną w zakładzie należącym do Grupy Meblowej Szynaka. Inwestor zapowiedział, że zwiększy liczbę pracowników o co najmniej 50 osób.

Nowa hala produkcyjna o powierzchni ponad 4 tys. m kw. powstała przy ul. Ostródzkiej. Stalową konstrukcję dachu, opartą na żelbetowych słupach prefabrykowanych, wykonała iławska firma Stolmet. W hali ułożono antypoślizgową i odporną na ścieranie posadzkę przemysłową. Realizacja tej inwestycji trwała pół roku i kosztowała ponad 5,6 mln zł.

W budynku zamontowano innowacyjną linię produkcyjną. Za ponad 6,4 mln zł zakupiono park maszynowy o wydajności ponad 36 tys. metrów bieżących elementów meblowych na dobę.

Inwestor zadeklarował, że po otwarciu nowego obiektu zatrudni dodatkowo minimum 50 osób. W czwartek w Iławie otworzył również rozbudowane Centrum Wystawiennicze o pow. 1,5 tys. m kw.

Grupa Meblowa Szynaka składa się z sześciu zakładów produkujących meble mieszkaniowe. Swoje wyroby sprzedaje w ponad 350 salonach meblowych w Polsce i eksportuje je do 40 krajów. Zatrudnia ponad 2,7 tys. osób i jest jednym z największych pracodawców na Warmii i Mazurach. Powstała z firmy rodzinnej z 60-letnią tradycją.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.