W Gdańsku wybrano najlepszych szlifierzy w Polsce

0 0
W Gdańsku wybrano najlepszych szlifierzy w Polsce
Uczestnicy „Starcia Szlifierzy” rywalizowali w pięciu konkurencjach. (Fot.: mat. pras.)

• Robert Gnaczyński, Paweł Janik, Grzegorz Jachimczyk oraz Jakub Krauze zwyciężyli w „Starciu Szlifierzy”.
• Specjaliści branży szlifierskiej konkurowali ze sobą 30 czerwca w Centrum Nanotechnologii B Politechniki Gdańskiej.

– Zawód szlifierza to zręczność, precyzja, refleks, kreatywność. Chcemy doceniać tych, dla których szlifowanie to nie tylko praca, ale i przyjemność. To właśnie z pasji do szlifowania powstał pomysł na „Starcie Szlifierzy” – przywitał uczestników zawodów Sebastian Arana, dyrektor zarządzający 3M Poland.

Celem „Starcia Szlifierzy” jest promowanie i rozwijanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności wśród szlifierzy, integracja tej społeczności, a także edukowanie za zakresu bezpieczeństwa pracy.

– Kształcenie zawodowców i ciągłe podnoszenie kwalifikacji to cele, na które stawia nasza uczelnia. Cieszymy się, że to właśnie Politechnika Gdańska jest miejscem, w którym spotykają się dziś najlepsi przedstawiciele branży szlifierskiej – powiedział o wydarzeniu dr hab. inż. Marek Szkodo, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej.

Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach, które poddały próbie zarówno ich wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. Wśród wyzwań znalazł się pisemny test, uzbrojenie szlifierki w tarczę do cięcia, szlifowanie spoiny do uzyskania gładkiej powierzchni, cięcie stali nierdzewnej oraz zdjęcie 30 g materiału z elementu metalowego. Oceniany był zarówno czas, jak i precyzja wykonywanych zadań.

W zawodach uczestniczyło prawie 40 specjalistów z branży z całej Polski. Najlepsi okazali się kolejno Robert Gnaczyński z firmy Vistal, Paweł Janik z firmy Bohamet, Grzegorz Jachimczyk z firmy Marine Components oraz Jakub Krauze z firmy Redo. Ta czwórka awansowała do wielkiego finału „Starcia”, który zostanie rozegrany w lutym 2017 roku we Wrocławiu. Pozostałych ośmiu finalistów wyłonioną dodatkowe eliminacje regionalne w Warszawie i w Sosnowcu. Na zwycięzców finału „Starcia Szlifierzy” czekają atrakcyjne nagrody – zestawy wysokiej jakości produktów szlifierskich oraz wycieczka do centrum technologicznego 3M w Europie.

Zmagania szlifierzy oceniało jury złożone z ekspertów branży: Piotra Ossowskiego z Działu Materiałów Ściernych 3M, Justyny Lenc „Welding Girl”, blogerki, spawaczki i ambasadorki wydarzenia oraz dr. inż. Rajmunda Rytlewskiego, specjalisty z Katedry Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Politechniki Gdańskiej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.