W czołgu jeszcze nie siedziałam. Wszystko przede mną

0 0
W czołgu jeszcze nie siedziałam. Wszystko przede mną

Na poziomie menedżerskim czy specjalistycznym nie ma czegoś takiego jak męska czy kobieca branża - uważa Agnieszka Rajczuk-Szczepańska, wiceprezes ds. HR w Grupie Bumar. Jest przykładem na to, że kobieta może pracować wszędzie.

Kobieta jako kierowca autobusu, budowlaniec czy chociażby żołnierz już dzisiaj mało kogo dziwi. Panie podejmują się coraz odważniejszych wyzwań.

- Do pracy w przemyśle ciężkim kształcili się kiedyś głównie mężczyźni, więc oni najczęściej w nim pracują. Kobiety tam też się pojawiają, ale w mniejszym stopniu, częściej przy zadaniach wymagających precyzji i cierpliwości - tłumaczy Agnieszka Rajczuk-Szczepańska. - Wszystko zależy jednak od tego, jakich kompetencji potrzebuje firma na danym etapie swojego rozwoju.

Bumar jest czołowym dostawcą i eksporterem uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego. Amunicja, rakiety, systemy radiolokacji czy czołgi - to handlowa aktywność spółki. Skąd więc w takim miejscu kobieta?

Wiceprezes pamięta siebie w szkole podstawowej i średniej jako osobę ukierunkowaną matematycznie, fizycznie, chemicznie i przyrodniczo. Później jednak studiowała psychologię. Do Bumaru trafiła, bo poszukiwała zmiany.

- Pracowałam już bardzo długo w poprzedniej firmie. Sporo tam osiągnęłam. Potrzebowałam więc nowych wyzwań - wyjaśnia. - Kiedy pojawiła się szansa na połączenie własnego rozwoju i skutecznego działania na poziomie zarządu oraz możliwość zrobienia czegoś dobrego dla kraju - przeważyło to o decyzji, żeby się starać o to stanowisko.

I pracuje już w spółce pół roku. Jak podkreśla, została bardzo ciepło przyjęta. - Ale w jakimś sensie zabiegałam o to przyjęcie. Nie siedziałam w gabinecie i nie czekałam, aż ktoś do mnie przyjdzie, ale sama chodziłam do ludzi. Przywitałam się osobiście ze wszystkimi - relacjonuje Rajczuk-Szczepańska. - Było też dużo wyjazdów do spółek. Bardzo zależało mi, żeby poznać firmę od strony człowieka. Oczywiście to wszystko mało, bo ludzi jest bardzo dużo i z pewnością nie poznałam jeszcze wszystkich.

Nie zdążyła także zapoznać się z wnętrzem czołgu. - Ciągle mnie to omija. Panowie z fabryki w Łabędach obiecują jednak, że tak się stanie - śmieje się wiceprezes. - Latem często jeździłam tam i nawet raz był już zorganizowany poligon, ale obowiązki zawodowe nie pozwoliły mi na to. Myślę, że w tym roku już uda się zrealizować ten plan. Już nawet moje dzieci mnie dopingują. Mówią: mamo, musisz nam powiedzieć, jak jest w czołgu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.