Tusk: Police są bezpieczne jako zakład pracy

0 0
Tusk: Police są bezpieczne jako zakład pracy

- Police są bezpieczne jako zakład pracy - zapewnił w czwartek premier Donald Tusk po spotkaniu z pracownikami Grupy Azoty Police. Dodał, że ma nadzieję na to, iż starania Polski o unię energetyczną i budowa gazoportu doprowadzą do tego, że gaz będzie surowcem tańszym.

"Police są bezpieczne jako zakład pracy. To wymagało i potu i cierpienia - trochę ludzi odeszło z roboty. Ale przyszłość rysuje się nieźle, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę takie okoliczności, jak zakup własnych źródeł surowca. Egzotycznie - w Senegalu, ale właśnie w takich miejscach, jak Afryka można kupować wyraźnie taniej, niż gdzie indziej" - powiedział Tusk na konferencji po spotkaniu z pracownikami.

Premier podkreślił, że liczy na to, iż nasze starania o unię energetyczną i budowa gazoportu "może doprowadzić do tego, że gaz w konsekwencji będzie surowcem po pierwsze stabilnie dostarczanym, ale też pojawi się szansa na gaz tańszy".

Zdaniem Tuska polska chemia może stać się jednym z takich pozytywnych znaków rozpoznawczych. Jak powiedział, "tutaj, na zachodnim Pomorzu, gdzie przemysł miał bardzo poważne kłopoty, stocznie do dzisiaj nie mogą wyjść na prostą (...) to fakt, że Police zostały uratowane" i że konsolidacja chemii postępuje jest dobrym znakiem dla tego regionu".

Tusk podkreślił, że z miesiąca na miesiąc, z roku na rok atrakcyjność inwestycyjna, jeśli chodzi o całe zachodnie Pomorze, będzie lepsza. "Police są na pewno takim znakiem nadziei, nie tylko dla samego zakładu i dla miasta Police, ale dla całego regionu" - zaznaczył.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.