Trzy kopalnie w cały majowy weekend nie będą wydobywać węgla

0 0
Trzy kopalnie w cały majowy weekend nie będą wydobywać węgla

W tym czasie będą tam m.in. prowadzone remonty. Górnicy z pozostałych kopalń normalnie przyjdą do pracy w czwartek 2 maja.

Rzecznik KHW Wojciech Jaros poinformował we wtorek, że w czwartek wszystkie kopalnie spółki będą pracować normalnie. Natomiast w JSW pracę na całe pięć dni przerwie kopalnia Pniówek w gminie Pawłowice.

- Kopalnia potrzebuje pięciu dni na przeprowadzenie remontu wiaduktu, bez którego niemożliwa jest wysyłka węgla z kopalni oraz transport kamienia. Okres majowego weekendu zostanie wykorzystany do tych prac; zakład wznowi wydobycie w poniedziałek - powiedziała PAP rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Załoga kopalni odrobi wolny czwartek pracą w sobotę 11 maja.

W największej górniczej spółce, Kompanii Węglowej, w czwartek nie będzie wydobycia w dwóch kopalniach: Chwałowice i Rydułtowy-Anna.

- Zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem w tym dniu będą przeprowadzane prace remontowe i konserwacyjne - powiedział Tomasz Głogowski z biura prasowego Kompanii.

Pracownicy obu kopalń w części wykorzystają urlopy, pozostali odrobią wolny dzień później. Przedstawiciele Kompanii oficjalnie nie łączą jednodniowego wstrzymania produkcji w dwóch kopalniach z nadprodukcją węgla.

We wszystkich kopalniach, które w czwartek nie będą wydobywać węgla, normalnie będą pracować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i utrzymanie ciągłości ruchu kopalni.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.