Trzecia fabryka Nexteer Automotive w Polsce

- Będzie otwarcie kolejnej fabryki w Polsce – powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Rafał Wyszomirski, wiceprezes ds. globalnych operacji Nexteer Automotive.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzecia fabryka Nexteer Automotive w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

8 maj 2014 17:46


Obecnie koncern posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - w Tychach i Gliwicach. Producent elektrycznych układów kierowniczych podjął decyzję o ulokowaniu w Polsce jeszcze jednego zakładu, o czym powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Rafał Wyszomirski.

Nexteer Automotive zatrudnia na całym świecie 10 tys. osób. W polskich zakładach pracuje ok. 1150 osób. W obrębie tyskiej fabryki funkcjonuje także centrum inżynieryjne, które tworzy specjalistyczne rozwiązania dla samochodów osobowych produkowanych przez globalne koncerny samochodowe takie jak: GM, Fiat, Ford, Toyota czy Chrysler.

Również tylko w Polsce produkowane są układy kierownicze do pierwszego w pełni elektrycznego samochodu bawarskiego koncernu - BMW i3.

Artykuł powstał po panelu dyskusyjnym „Polacy w globalnych strukturach biznesowych i administracyjnych", który odbył się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.