Toyota inwestuje w europejskie centrum badawczo-rozwojowe. Będzie zatrudniać?

• Japoński koncern motoryzacyjny Toyota rozbuduje swoje centrum badawczo-rozwojowe w Belgii.
• Dodatkowo producent chce stworzyć drugi ośrodek prac nad stylistyką aut.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Toyota inwestuje w europejskie centrum badawczo-rozwojowe. Będzie zatrudniać?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

10 sie 2016 18:40


- Japoński koncern motoryzacyjny Toyota rozbuduje swoje centrum badawczo-rozwojowe w Belgii - powiedział portalowi Automotive News Europe szef europejskiego oddziału firmy Johan van Zyl.

Dodatkowo producent chce stworzyć drugi ośrodek prac nad stylistyką aut.

Toyota ma swoje centrum badawczo-rozwojowe w mieście Zaventem pod Brukselą. W związku ze światowym kryzysem finansowym w 2009 r. koncern zdecydował się na redukcję zatrudnienia w tym ośrodku.

Czytaj też: Toyota przeznaczy milion dolarów na ochronę środowiska

Jeszcze w 2007 r. pracowało tam ponad 830 osób, a w ubiegłym roku liczba ta wynosiła niecałe 490. Nie ujawniono, ilu nowych pracowników ma zostać przyjętych.

Szef Toyoty w Europie podkreślił też, że nowe centrum prac nad stylistyką będzie odpowiedzialne za przygotowanie faceliftingu do europejskich modeli, które znajdą się w połowie cyklu produkcyjnego.

W ten sposób, według van Zyla, firma chce odpowiedzieć na zapotrzebowanie europejskich klientów. Do tej pory Toyota miała tego typu oddział w Nicei we Francji, gdzie zatrudnionych jest 40 osób.

Centrum w Zaventem zostało otwarte w 1987 roku. Zajmuje się m.in. pracami projektowymi nad systemami zawieszenia samochodowego, a także testami materiałów i silników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

grabek 2016-08-11 11:59:20

toyota tak szybko się rozwija, że może pozwolić sobie na inwestycje w te centrum badawczo-rozwojowe. i jeszcze plusem jest to, że może ludzie znajdą u nich zatrudnienie