wnp.pl

Tomczykiewicz: działania związków z KW są irracjonalne

0 0
Tomczykiewicz: działania związków z KW są irracjonalne

Zerwanie przez związki zawodowe rozmów z zarządem Kompanii Węglowej jest niezrozumiałe, argument jaki podali związkowcy jest irracjonalny – mówi Tomasz Tomczykiewicz, wiceminister gospodarki.

- Decyzje własnościowe nie leżą w gestii związków zawodowych, lecz w gestii właściciela. Każdy powinien wypełniać swoją rolę i realizować to, do czego statutowo jest zobowiązany. Zrywanie rozmów w tak trudnej sytuacji, w jakiej jest KW, jest drogą ku jej upadłości. To chyba nie jest celem zawiązków zawodowych - dodaje Tomasz Tomczykiewicz.

Czytaj też: Zarząd KW "zdumiony" zerwaniem konsultacji planu naprawczego

W założeniach planu naprawczego, przedstawionego przez zarząd KW, zaproponowano m.in sprzedaż kilku kopalń.

- Sądząc po słowach prezesa KW Mirosława Tarasa determinacja w realizowaniu planu naprawczego jest. Trzeba zakładać, że program, być może zmodyfikowany o kwestie uzgodnione ze związkami zawodowymi, będzie realizowany - przekonuje minister Tomczykiewicz.

Tomasz Tomczykiewicz nie chciał oceniać założeń programu. Odpowiedział, że musi być przygotowana ostateczna wersja dokumentu, który trafi do Rady Nadzorczej i do właściciela.

- Może się okazać, że program naprawczy będzie niewystarczający. Wierzę, że jest determinacja w zarządzie KW jest do tego, aby tę spółkę wyprowadzić na prostą - dodaje Tomasz Tomczykiewicz.

Przypomnijmy, że 13 organizacji związkowych z Kompanii Węglowej tworzących sztab protestacyjno-strajkowy postanowiło odstąpić od rozmów z zarządem KW.

- W związku z notorycznymi zmianami w programie naprawczym Kompanii Węglowej w ramach procesu konsultacji oraz informacjami o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy zarządami KW SA i Węglokoks SA, dotyczącego sprzedaży kopalń wchodzących w skład KW, strona związkowa uznaje, iż zarząd KW jednostronnie zerwał konsultacje dotyczące planu naprawczego spółki - napisali związkowcy w oświadczeniu.

Już na początku września br. prezes Kompanii Węglowej Mirosław Taras deklarował, że bez wprowadzenia zaproponowanego przez zarząd Kompanii Węglowej planu naprawczego na lata 2014-2020 spółka w najbliższym czasie upadnie.

Cały artykuł czytaj tu

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.