Tobiszowski: plan naprawczy Jastrzębskiej Spółki Węglowej wymaga weryfikacji

0 0
Tobiszowski: plan naprawczy Jastrzębskiej Spółki Węglowej wymaga weryfikacji
Pojawiają się nowe uwarunkowania - stąd weryfikacja tych założeń - tłumaczy Grzegorz Tobiszowski. (Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

- Założenia przyjęte w planie w ub. roku są nieaktualne w związku z pogorszeniem sytuacji rynkowej - ujawnił w poniedziałek (1 lutego) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zapewnił, że trwa weryfikacja planu.

Wiceminister zaznaczył, że nie ma obecnie konkretnego planu konwersji zadłużenia JSW w bankach na akcje tej spółki objęte przez wierzycieli, choć nie wykluczył, że rozmowy na ten temat mogłyby być podjęte w przyszłości.

„Ten temat się pojawił; na dzisiaj ani go nie odrzucamy, ani go nie przyjmujemy, bo musimy najpierw zbudować rentowność JSW - to jest wyzwanie, które pojawiło nam się w styczniu” - powiedział dziennikarzom wiceminister, uczestniczący w rozmowach ze związkowcami w Kompanii Węglowej.

Tobiszowski wyjaśnił, że już po przyjęciu w ubiegłym roku planu naprawczego dla JSW, na przełomie roku pojawiły się – jak mówił – „olbrzymie spadki cen węgla koksującego”, co sprawiło, że weryfikacji wymagają „kluczowe założenia, które mieliśmy, jeśli chodzi o plan inwestycyjny i zbudowanie zaplecza kapitałowego w JSW, opartego na aktywach, które spółka posiada” – powiedział.

„Pracujemy nad weryfikacją tego planu, bo musimy odpowiedzieć na zjawiska rynkowe (…). Przygotowujemy dodatkowe dokumenty i analizujemy, na ile te spadki (cen - PAP) mogą się jeszcze pogłębiać - to jest dzisiaj największym naszym wyzwaniem” – wskazał Tobiszowski, zapowiadając kolejne spotkanie w tej sprawie jeszcze w tym tygodniu.

Zaznaczył, że konieczne jest, aby „przedłożyć dodatkowe założenia inwestycyjne i efektywnościowe co do JSW”. Przypomniał, że gdy w końcu ubiegłego roku przyjmowano plan naprawczy, założenia – jak mówił – „spinały się”, później jednak rzeczywistość rynkowa zweryfikowała je negatywnie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.