Tobiszowski: Nie ma żadnego szantażu, do PGG wejdzie 11 kopalń

0 0
Tobiszowski: Nie ma żadnego szantażu, do PGG wejdzie 11 kopalń
Grzegorz Tobiszowski zapewnia, że rząd nie zmienił założeń programu naprawczego dla górnictw (fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Rząd nie zmienił założeń programu naprawczego dla górnictwa - do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) ma wejść 11 kopalń Kompanii Węglowej, a nie tylko część z nich - potwierdził w środę, 3 lutego, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

"Nie ma żadnego szantażu" - zapewnił. Wiceminister odniósł się w ten sposób do informacji środowej "Gazety Wyborczej", która napisała, że rząd postawił górniczych związkowców przed wyborem: jeżeli nie zgodzą się na redukcję wynagrodzeń górników, do PGG mogłoby trafić tylko siedem zamiast 11 kopalń; pozostałe miałyby być zlikwidowane. W środę rano zdementował to już zarząd Kompanii Węglowej.

"Przykro mi, że rozmawiamy o poważnych rzeczach związanych z reformą, a niektóre media podały, że rząd zmienił założenia (…). Nie ma żadnego szantażu - 11 kopalń wchodzi do nowej struktury, i nie mówiliśmy o żadnych 30-procentowych obniżkach (wynagrodzeń - PAP) w nowej spółce. Nikt takich warunków nie stawiał" - powiedział dziennikarzom wiceminister przed kolejną turą rozmów ze związkowcami w Kompanii Węglowej.

"To, co dzisiaj poszło w niektórych mediach, w prasie, jest nieprawdziwe" - zapewnił Tobiszowski, zapowiadając szerszą wypowiedź po zakończeniu spotkania ze stroną społeczną.

Według wcześniejszych informacji, Polska Grupa Górnicza, która przejmie 11 kopalń Kompanii, ma zacząć działać z początkiem maja tego roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.