wnp.pl

Tchórzewski o górnictwie: Priorytetem jest tworzenie miejsc pracy, rozwój a nie zamykanie kopalń

0 0
Tchórzewski o górnictwie: Priorytetem jest tworzenie miejsc pracy, rozwój a nie zamykanie kopalń
Ważne jest, żeby był dialog dotyczący przyszłych rozwiązań dla górnictwa. I Krzysztof Tchórzewski zapewnia, że taki dialog będzie miał miejsce. Fot. PTWP (Krzysztof Kusz)

W trakcie najbliższych tygodni powinien powstać nowy program dla górnictwa. Nowe rozwiązania mają być wykuwane w drodze dialogu, między innymi z przedstawicielami strony społecznej.

Polskie kopalnie maja problemy, ale trudno by było inaczej, skoro od lat nie realizowano inwestycji, nie głębiono nowych szybów. - W ostatnich latach w górnictwie nic nie robiono - zaznacza Krzysztof Tchórzewski, który ma stać na czele resortu energii.

Dialog społeczny

Ważne jest, żeby był dialog dotyczący przyszłych rozwiązań dla górnictwa. I Krzysztof Tchórzewski zapewnia, że taki dialog będzie miał miejsce.

- Jestem zwolennikiem szerokiego dialogu w górnictwie: z udziałem przedstawicieli rządu, przedstawicieli przedsiębiorstw górniczych oraz firm z zaplecza górnictwa, przedstawicieli strony społecznej i samorządowej - mówił portalowi wnp.pl Krzysztof Tchórzewski na początku września tego roku.

Bez zwolnień w górnictwie?

Zdaniem Tchórzewskiego nie ma mowy o wyciszaniu czy zamykaniu górnictwa, a priorytetem jest tworzenie miejsc pracy, rozwój a nie zamykanie. - Bezrobocie jest bowiem bardziej kosztowne niż tworzenie miejsc pracy - zaznacza Krzysztof Tchórzewski.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Chryste. co za PRL-owska demagogia.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.