Taras, Kulczycki, Sobel, Uszko, Rykala i Jakubowski pokierują Kompanią Węglową

Mirosław Taras został powołany na stanowisko prezesa zarządu Kompanii Węglowej - poinformowała rada nadzorcza spółki w komunikacie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Taras, Kulczycki, Sobel, Uszko, Rykala i Jakubowski pokierują Kompanią Węglową

PODZIEL SIĘ


Autor: Jerzy Dudała

wnp.pl

26 kwi 2014 15:21


Przesłuchania kandydatów do objęcia stanowisk w zarządzie Kompanii Węglowej kolejnej kadencji trwały dwa dni. 26 kwietnia oficjalnie podano skład zarządu kolejnej kadencji, do którego weszli:

Mirosław Taras - prezes zarządu;
Władysław Kulczycki - wiceprezes zarządu ds. ekonomiki i finansów;
Michał Sobel - wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu;
Marek Uszko - wiceprezes zarządu ds. produkcji;
Piotr Rykala - wiceprezes zarządu ds. pracy;
Tomasz Jakubowski - wiceprezes zarządu ds. restrukturyzacji i rozwoju.

Uchwały posiedzenia rady nadzorczej wejdą w życie z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Kompanii Węglowej S.A. zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2013 rok.

Wybór Mirosława Tarasa, byłego szefa Lubelskiego Węgla Bogdanka, a obecnie prezesa Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, na prezesa KW nie jest dla nikogo w górnictwie zaskoczeniem. Menedżer jest dobrze oceniany w środowisku górniczym, jako sprawny fachowiec.

- Nie mam żadnych lęków przed tym, że prezesem Kompanii Węglowej może zostać Mirosław Taras - mówił w niedawnym wywiadzie dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Jeżeli będzie realizował skuteczną politykę sprzedaży węgla i zdobywania nowych rynków zbytu, a także politykę trzymania parametrów węgla i dbania o klientów, a przy tym politykę rozbijania skostniałych i zdegenerowanych struktur w samej KW, to będzie w porządku - zaznaczył Bogusław Ziętek.

Sam Mirosław Taras w wywiadzie, jakiego udzielił portalowi wnp.pl w drugiej połowie marca br. wskazał, że w Kompanii Węglowej w wielu kopalniach sytuacja jest dramatyczna.

- Są tam dobre kopalnie, ale są też takie, które ciągną Kompanię na dno - powiedział nam Mirosław Taras. - Polski rząd, zarząd Kompanii, związki zawodowe, muszą zdać sobie z tego sprawę. Kompania potrzebuje mocnej, zdecydowanej restrukturyzacji.

Właściciel musi być tego świadomy. Pójść i zarządzać Kompanią Węglową tylko po to, żeby tam być, nie ma sensu. Ale realne i skuteczne rozwiązywanie tych nabrzmiałych problemów na pewno byłoby poważnym wyzwaniem. Trzeba zmierzać w kierunku poprawy wydajności. Szansa naprawy jest. Ale na to muszą się zgodzić wszyscy - rząd, związkowcy. W Kompanii potrzeba ostrych działań, ale bez wsparcia właścicielskiego, bez zrozumienia związków, nic się nie zrobi - podkreślił wówczas Mirosław Taras.

Więcej komentarzy i informacji o nominacji pod tym lnkiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.