wnp.pl

Taras, Kulczycki, Sobel, Uszko, Rykala i Jakubowski pokierują Kompanią Węglową

0 0
Taras, Kulczycki, Sobel, Uszko, Rykala i Jakubowski pokierują Kompanią Węglową

Mirosław Taras został powołany na stanowisko prezesa zarządu Kompanii Węglowej - poinformowała rada nadzorcza spółki w komunikacie.

Przesłuchania kandydatów do objęcia stanowisk w zarządzie Kompanii Węglowej kolejnej kadencji trwały dwa dni. 26 kwietnia oficjalnie podano skład zarządu kolejnej kadencji, do którego weszli:

Mirosław Taras - prezes zarządu;
Władysław Kulczycki - wiceprezes zarządu ds. ekonomiki i finansów;
Michał Sobel - wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu;
Marek Uszko - wiceprezes zarządu ds. produkcji;
Piotr Rykala - wiceprezes zarządu ds. pracy;
Tomasz Jakubowski - wiceprezes zarządu ds. restrukturyzacji i rozwoju.

Uchwały posiedzenia rady nadzorczej wejdą w życie z dniem odbycia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Kompanii Węglowej S.A. zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za 2013 rok.

Wybór Mirosława Tarasa, byłego szefa Lubelskiego Węgla Bogdanka, a obecnie prezesa Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, na prezesa KW nie jest dla nikogo w górnictwie zaskoczeniem. Menedżer jest dobrze oceniany w środowisku górniczym, jako sprawny fachowiec.

- Nie mam żadnych lęków przed tym, że prezesem Kompanii Węglowej może zostać Mirosław Taras - mówił w niedawnym wywiadzie dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Jeżeli będzie realizował skuteczną politykę sprzedaży węgla i zdobywania nowych rynków zbytu, a także politykę trzymania parametrów węgla i dbania o klientów, a przy tym politykę rozbijania skostniałych i zdegenerowanych struktur w samej KW, to będzie w porządku - zaznaczył Bogusław Ziętek.

Sam Mirosław Taras w wywiadzie, jakiego udzielił portalowi wnp.pl w drugiej połowie marca br. wskazał, że w Kompanii Węglowej w wielu kopalniach sytuacja jest dramatyczna.

- Są tam dobre kopalnie, ale są też takie, które ciągną Kompanię na dno - powiedział nam Mirosław Taras. - Polski rząd, zarząd Kompanii, związki zawodowe, muszą zdać sobie z tego sprawę. Kompania potrzebuje mocnej, zdecydowanej restrukturyzacji.

Właściciel musi być tego świadomy. Pójść i zarządzać Kompanią Węglową tylko po to, żeby tam być, nie ma sensu. Ale realne i skuteczne rozwiązywanie tych nabrzmiałych problemów na pewno byłoby poważnym wyzwaniem. Trzeba zmierzać w kierunku poprawy wydajności. Szansa naprawy jest. Ale na to muszą się zgodzić wszyscy - rząd, związkowcy. W Kompanii potrzeba ostrych działań, ale bez wsparcia właścicielskiego, bez zrozumienia związków, nic się nie zrobi - podkreślił wówczas Mirosław Taras.

Więcej komentarzy i informacji o nominacji pod tym lnkiem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.