Szykują się przetasowania personalne w zarządach spółek węglowych

Już w kwietniu możemy poznać skład zarządów nowej kadencji w Katowickim Holdingu Węglowym, Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Węglokoksie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się przetasowania personalne w zarządach spółek węglowych

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Jerzy Dudała

wnp.pl

12 mar 2013 13:42


Najwcześniej, na początku kwietnia, poznamy skład nowego zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego.

Postępowanie kwalifikacyjne już ogłoszono. Chętni mogą zgłaszać swe kandydatury do 19 marca. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami mają się odbyć 3 i 4 kwietnia.

Ogłoszenie dotyczy stanowiska prezesa KHW i jego trzech zastępców: ds. produkcji, ds. ekonomiki i finansów oraz ds. handlu. Wcześniej, bo już siódmego marca, swego przedstawiciela w zarządzie firmy wybierze załoga.

O stanowisko ubiega się starający się o reelekcję wiceprezes ds. pracowniczych Waldemar Mróz oraz Tomasz Skotnicki z kopalni Wujek.

W wydobywającej węgiel koksowy Jastrzębskiej Spółce Węglowej jednego z członków zarządu wybierze załoga. Kandydatów można zgłaszać w dniach 25-27 marca. Natomiast wybory miałyby się odbyć 11 kwietnia.

Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska prezesa JSW i jego trzech zastępców opublikowano w środę 6 marca.

Zgłoszenia kandydatów na prezesa zarządu JSW będą przyjmowane do 29 marca, a na wiceprezesów do 12 kwietnia.

Otwarcie zgłoszeń na stanowisko prezesa JSW nastąpi 3 kwietnia 2013 roku. Natomiast otwarcie zgłoszeń na stanowiska: wiceprezesa JSW ds. technicznych, wiceprezesa ds. ekonomicznych oraz wiceprezesa ds. handlu - nastąpi 16 kwietnia.

Rozmowy z kandydatami na szefa spółki zaplanowano na 9 kwietnia, natomiast na wiceprezesów 25 kwietnia.

W środę szóstego marca ukazało się również ogłoszenie dotyczące postępowania mającego wyłonić nowego szefa Węglokoksu oraz trzech wiceprezesów: ds. handlowych, ds. finansowych oraz ds. grupy kapitałowej.

Zgłoszenia kandydatur na prezesa Węglokoksu oraz na stanowiska wiceprezesów należy złożyć do 22 marca, otwarcie zgłoszeń nastąpi 25 marca. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami mają się odbyć w dniach 5-6 oraz 12-13 kwietnia.

Węglokoks zmienia swe oblicze, zbudował wokół siebie grupę okołogórniczą i poszerzył zakres swej działalności. Spółka zamierza w tym roku zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Węglokoksem zarządza Jerzy Podsiadło, Jastrzębską Spółką Węglową Jarosław Zagórowski, natomiast Katowickim Holdingiem Węglowym Roman Łój.

Uprawnienia właścicielskie wobec wymienionych spółek sprawuje w imieniu Skarbu Państwa minister gospodarki. Po tym, jak Waldemara Pawlaka zastąpił w fotelu ministra gospodarki i wicepremiera Janusz Piechociński, zaczęto mówić o możliwych roszadach personalnych w górnictwie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.