Szykują się kolejne zmiany w radzie nadzorczej Lotosu

W porządku obrad zwołanego na wrzesień Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Lotos znalazł się punkt dotyczący zmian w składzie rady nadzorczej spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się kolejne zmiany w radzie nadzorczej Lotosu

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

25 sie 2016 10:59


Minister energii, działając jako uprawniony akcjonariusz reprezentujący skarb państwa, zmienił porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia grupy Lotos, zwołanego na 14 września 2016 roku, dodając do niego punkt mówiący o zmianach w składzie rady nadzorczej.

Umieszczenie tego punktu w porządku obrad NWZ resort energii uzasadnił „koniecznością wzmocnienia nadzoru właścicielskiego nad działalnością spółki”.

Pierwotnie nadzwyczajne walne zgromadzenie grupy Lotos zostało zwołane w celu zmiany statutu spółki, polegającej na tym, że według nowego zapisu skarb państwa jako akcjonariusz firmy reprezentowany jest przez ministra właściwego do spraw energii, a nie - jak dotychczas - przez ministra właściwego do spraw skarbu państwa. Wiąże się to z przejściem grupy Lotos spod nadzoru Ministerstwa Skarbu Państwa pod nadzór Ministerstwa Energii.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.