Szydło w PZL Świdnik: Chcemy mieć w Polsce zakłady, zatrudniające Polaków na godnych warunkach

Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera odwiedziła zakłady lotnicze w Świdniku. Przekonywała, że w Polsce powinny powstawać nowoczesne zakłady z polską myślą techniczną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szydło w PZL Świdnik: Chcemy mieć w Polsce zakłady, zatrudniające Polaków na godnych warunkach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

21 sie 2015 13:26


- Chcemy mieć w Polsce takie zakłady, fabryki z nowoczesną myślą inżynierską, zatrudniające na godnych warunkach Polaków, płacące w naszym kraju podatki; rząd powinien je wspierać - mówiła Szydło w zakładach lotniczych w Świdniku, gdzie produkowane są m.in. śmigłowce (PZL Świdnik jest częścią grupy AgustaWestland).

- Tutaj nie tylko jest produkcja, tutaj jest też przygotowanie, tutaj jest też budowanie tych nowoczesnych helikopterów w oparciu o nowoczesną myśl technologiczną, nowoczesne materiały, laboratoria, tu są pracownicy"- mówiła Szydło.

Polska myśl techniczna

Podkreślała, że Polacy są przedsiębiorczy i doskonale wykształceni; że chcą, by w ich kraju powstawały takie zakłady pracy - firmy i fabryki, w których jest nie tylko produkcja, "ale również laboratoria przygotowujące (...) nowoczesną polską myśl technologiczną". Produkty z takich zakładów - mówiła Szydło - potem są sprzedawane na cały świat.

- Chcę też bardzo mocno podkreślić jedną rzecz, jedno przesłanie, które słyszę tu od pracowników, którzy cały czas postarzają: "to jest polska firma, tu są zatrudnieni Polacy" - powiedziała posłanka PiS.

Zaznaczała, że pamięta o przedstawicielach firm zagranicznych, właścicielach fabryk, którzy chcą zatrudniać Polaków i zaprasza ich do kraju.

Chcemy mieć fabryki, a nie montownie

Jednak - wskazywała - należy przede wszystkim wspierać inny model działania. - My, w Polsce chcemy mieć firmy, fabryki, w których od początku do końca przygotowuje się produkt, produkuje się go, sprzedaje, buduje się komponenty, a nie tylko montownie - podkreślała Szydło.

Według niej Polacy otrzymują najczęściej propozycje tworzenia właśnie "montowni", co prowadzi do tego, że podatki płacone są w innych krajach.

Szydło mówiła, że chciałaby, aby w Polsce powstawały zakłady, w których pracownicy są godnie opłacani, mają trwałe miejsca pracy i z których podatki trafiają do polskiego budżetu.

- To jest właśnie przykład tego, jak należy myśleć o budowaniu gospodarki, polskiej marki i o tym patriotyzmie gospodarczym, na którym nam zależy (...) Tak powinien działać polski rząd i wspierać takie firmy - mówiła kandydatka PiS na premiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

SureBety.PL 2015-11-20 11:42:30

W Polsce to same zakłady: lotnicze, hutnicze czy pracy. Tylko jakoś o zakładach sportowych i klubach sportowych nikt nie pamięta. W 2015 roku ponad 1/3 Polaków w wieku 15+ przyznaje się do skorzystania z usług bukmacherskich w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Udział bukmacherów naziemnych w całości rynku jest nadal mizerny, a podziemie bukmacherskie ma się dobrze. Chyba czas na zmiany w prawie po objęciu rządów przez PiS?

BS 2015-08-22 11:06:09

"to jest polska firma, tu są zatrudnieni Polacy" hahaha

secta 2015-08-21 15:26:19

PZL Świdnik jest własnie montownią. Produkują skorupy do śmigłowców. Oczywiście zaprojektowane we Włoszech. Z całym szacunkiem. Kobieta nie ma pojęcia o czym mówi.