Szkolenia z procedur bezpieczeństwa dla kolejarzy

0 0
Szkolenia z procedur bezpieczeństwa dla kolejarzy

- Ponad dziesięć tysięcy kolejarzy pracujących przy obsłudze ruchu pociągów przejdzie szkolenia z procedur bezpieczeństwa - poinformował rzecznik zarządzającej torami spółki PKP PLK Mirosław Siemieniec.

"Program szkoleniowy uwzględnia specyfikę pracy osób na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem ruchu na liniach kolejowych i będzie odpowiadał ich potrzebom" - zapewnił rzecznik. Chodzi o to, by kolejarze, którzy pełnią kluczową rolę w obsłudze ruchu pociągów i często mają do czynienia z niełatwymi sytuacjami nauczyli się, jak sobie z nimi radzić.

Rzecznik wyjaśnił, że to już kolejne szkolenie dla pracowników spółki, ponieważ PKP PLK podwoiła liczbę szkoleń i treningów dotyczących umiejętności pracy w stresie. Pilotażowe szkolenie dla blisko pięćdziesięciu dyżurnych ruchu, kierowców drezyn i maszynistów pojazdów kolejowych odbyło się w październiku w Częstochowie. "Tegoroczny temat szkoleń został zaproponowany na podstawie analizy potrzeb i ankiet podsumowujących wcześniejsze szkolenia z radzenia sobie w sytuacjach stresowych dla dyżurnych ruchu" - poinformował rzecznik.

Jak przypomniał Siemieniec, program zwiększania bezpieczeństwa na polskich torach obejmuje ponad 170 inicjatyw. Wśród nich są: inwestycje m.in. w modernizacje przejazdów, nowe rozjazdy, urządzenia do wykrywania usterek taboru, szkolenia dyżurnych i współpraca ze szkołami, oraz działania organizacyjne i techniczne, jak np. zakup rejestratorów rozmów na posterunkach ruchu.

PKP Polskie Linie Kolejowe są zarządcą sieci linii kolejowych. Firma udostępnia linie przewoźnikom, modernizuje tory, opracowuje rozkłady jazdy pociągów, prowadzi ruch pociągów i utrzymuje infrastrukturę kolejową. W gestii PKP PLK jest ponad 19 tys. km linii kolejowych.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.