Szefowa Rafako: Pracownicy są najważniejszym aktywem firmy

- Będziemy się przyglądać optymalizacji pewnych procesów w ramach spółki. Jako bardzo duży pracodawca w regionie czujemy się odpowiedzialni za naszych pracowników, którzy są najważniejszym aktywem firmy - mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szefowa Rafako: Pracownicy są najważniejszym aktywem firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)

wnp.pl

1 paź 2014 10:27


Do końca października Rafako chce przedstawić strategię spółki na najbliższe trzy lata. W rozmowie z portalem wnp.pl Agnieszka Wasilewska-Semail, która od września kieruje raciborską firmą, wskazała najważniejsze kwestie, których ma dotyczyć strategia. Zdementowała także spekulacje związane z jej powołaniem na prezes Rafako.

Czytaj też: Agnieszka Wasilewska-Semail prezesem Rafako

- Prawda jest taka, że pojawiła się okazja do objęcia stanowiska w Rafako, a skoro Rada Nadzorcza uznała, że byłam najlepszą kandydatką - postanowiłam spróbować swoich sił. Było mi o tyle łatwiej podjąć się tego zadania, że dobrze znam Rafako właśnie z wcześniejszej pracy w PKO BP - wyjaśnia.

- Dużym problemem Rafako w ostatnich latach nie była niedostępność kontraktów czy brak potencjału wytwórczego. Problem leżał po stronie finansowej. Poza tym trochę brakowało dialogu ze światem finansowym, co było widać po ogłoszeniu planów emisji, które nie znalazły zrozumienia na rynku, a to z kolei odbiło się na kursie akcji. Myślę, że Rada Nadzorcza, która powołała mnie na to stanowisko, chciała ten dialog z rynkiem finansowym odnowić i wzmocnić - dodaje.

Nowa prezes podkreśla również, że Rafako będzie się przyglądać optymalizacji pewnych procesów w ramach spółki. - Jako bardzo duży pracodawca w regionie czujemy się odpowiedzialni za naszych pracowników, którzy są najważniejszym aktywem firmy - mówi. - Z drugiej strony te zasoby ludzkie, zwłaszcza produkcja, muszą był cały czas wykorzystywane, a do tego jest potrzebny odpowiedni portfel zleceń i ofertowanie - tłumaczy.

Cały wywiad z nową prezes Rafako czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.