Sytuacja spółek górniczych jest coraz gorsza

Na Śląsku wskazują, że stan wrzenia w kopalniach jest tak wielki, że gdyby wdrażanie rozwiązań dla górnictwa nadal się przeciągało, to może dojść do niekontrolowanych protestów społecznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sytuacja spółek górniczych jest coraz gorsza

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

25 wrz 2014 11:16


Potrzeba szybkich decyzji w sektorze węglowym, bo czas nieubłaganie ucieka, a sytuacja spółek górniczych jest coraz gorsza.

Rząd nowej premier Ewy Kopacz powinien się bezzwłocznie zająć problemami branży górniczej.

Trzeba ustalić plan działań, a potem go konsekwentnie realizować. Wcześniej rząd powinien zacząć rozmowy z przedstawicielami strony społecznej, którzy wskazują, że sektor jest w dramatycznej sytuacji, a nikt z nimi nie rozmawia.

Czytaj też: Węglokoks: Sytuacja w górnictwie jest trudna

- Rząd powinien w zakresie górnictwa zablokować import węgla z Rosji, uporządkować rynek wewnętrzny, przywrócić sektorowi zdolność finansową - wylicza Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Ponadto rząd powinien rozpocząć pilnie działania w zakresie konsolidacji branży. Zarówno w obszarze górnictwa, jak również energetyki. Chodzi o to, żeby połączyć Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Węglokoks, a następnie dokonać konsolidacji z energetyką. Energetyka buduje przecież bloki na węgiel kamienny i trzeba zapewnić, by był w nich spalany polski węgiel - zaznacza Bogusław Ziętek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.