Synthos przejmuje udziały w spółce Photo HiTech. Dobry zakup?

• Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM podpisał umowę sprzedaży 44 proc. udziałów w firmie Photo HiTech spółce Synthos.
• To duży sukces firmy Photo HiTech i jej innowacyjnego produktu, który zainteresował poważnego gracza na polskim rynku.
• PPNT specjalizuje się m.in. w badaniach oraz współtworzeniu i rozwoju firm z branży chemicznej.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Synthos przejmuje udziały w spółce Photo HiTech. Dobry zakup?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 sty 2016 14:53


- Fotoinicjoatory znacznie efektywniej wykorzystują niezbędną energię promieniowania ultrafioletowego podczas utwardzania lakierów, farb i innych powłok polimerowych nanoszonych na różnorodne podłoża oraz kilkukrotnie przyspieszają proces otrzymywania tych materiałów polimerowych – tłumaczy charakterystykę nowego produktu dr inż. Joanna Ortyl.

W komercjalizacji wyników badań dr inż. Ortyl pomógł Poznański Park Naukowo-Technologiczny inwestując środki finansowe z funduszu zalążkowego, powstałego z unijnego wsparcia w ramach programu innowacyjnej gospodarki. Park powołał spółkę kapitałową, w której objął 44 proc. udziałów i która przeprowadziła proces komercjalizacji rozwiązania opracowanego przez prezes Photo HiTech.

Czytaj też wywiad z Adamem Chrobasikiem, dyrektor pionu HR w grupie Synthos: Coraz trudniej o wyspecjalizowaną kadrę w chemii, a rekrutacje do działów R&D przyciągają młodych ludzi z całej Polski

- PPNT zainwestował w spółkę ze względu na innowacyjność rozwiązania, duży potencjał rozwoju produktu i rynku, a także silny zespół zarządzający. Dodatkowo profil spółki bardzo nam odpowiadał, gdyż PPNT specjalizuje się m.in. w badaniach oraz współtworzeniu i rozwoju firm z branży chemicznej – mówi prof. Hieronim Maciejewski, członek zarządu Fundacji UAM i zastępca dyrektora PPNT.

Synthos przejmuje udziały

Spółka przez cały czas była wspierana przez ekspertów PPNT, poprzez doradztwo w rozwoju biznesu oraz ułatwianie i nawiązywanie kontaktów. Jeden z nich doprowadził do tego, że firma z branży chemicznej - giełdowy Synthos - zainteresował się rozwiązaniem proponowanym przez Photo HiTech. W efekcie rozmów Synthos odkupił od PPNT udziały.

- To duży sukces firmy Photo HiTech i jej innowacyjnego produktu, ale my także czujemy ogromną satysfakcję, że pomysł, który postanowiliśmy skomercjalizować zyskał uznanie i zainteresowanie tak poważnego gracza na polskim rynku jakim jest Synthos – dodaje prof. Hieronim Maciejewski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.