Synthos przejmuje udziały w spółce Photo HiTech. Dobry zakup?

0 0
Synthos przejmuje udziały w spółce Photo HiTech. Dobry zakup?
Synthos odkupił od Parku Naukowo-Technologicznego Funfacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza 44 proc. udziałów w spółce Photo HiTech. (fot.: PTWP)

• Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM podpisał umowę sprzedaży 44 proc. udziałów w firmie Photo HiTech spółce Synthos.
• To duży sukces firmy Photo HiTech i jej innowacyjnego produktu, który zainteresował poważnego gracza na polskim rynku.
• PPNT specjalizuje się m.in. w badaniach oraz współtworzeniu i rozwoju firm z branży chemicznej.

- Fotoinicjoatory znacznie efektywniej wykorzystują niezbędną energię promieniowania ultrafioletowego podczas utwardzania lakierów, farb i innych powłok polimerowych nanoszonych na różnorodne podłoża oraz kilkukrotnie przyspieszają proces otrzymywania tych materiałów polimerowych – tłumaczy charakterystykę nowego produktu dr inż. Joanna Ortyl.

W komercjalizacji wyników badań dr inż. Ortyl pomógł Poznański Park Naukowo-Technologiczny inwestując środki finansowe z funduszu zalążkowego, powstałego z unijnego wsparcia w ramach programu innowacyjnej gospodarki. Park powołał spółkę kapitałową, w której objął 44 proc. udziałów i która przeprowadziła proces komercjalizacji rozwiązania opracowanego przez prezes Photo HiTech.

Czytaj też wywiad z Adamem Chrobasikiem, dyrektor pionu HR w grupie Synthos: Coraz trudniej o wyspecjalizowaną kadrę w chemii, a rekrutacje do działów R&D przyciągają młodych ludzi z całej Polski

- PPNT zainwestował w spółkę ze względu na innowacyjność rozwiązania, duży potencjał rozwoju produktu i rynku, a także silny zespół zarządzający. Dodatkowo profil spółki bardzo nam odpowiadał, gdyż PPNT specjalizuje się m.in. w badaniach oraz współtworzeniu i rozwoju firm z branży chemicznej – mówi prof. Hieronim Maciejewski, członek zarządu Fundacji UAM i zastępca dyrektora PPNT.

Synthos przejmuje udziały

Spółka przez cały czas była wspierana przez ekspertów PPNT, poprzez doradztwo w rozwoju biznesu oraz ułatwianie i nawiązywanie kontaktów. Jeden z nich doprowadził do tego, że firma z branży chemicznej - giełdowy Synthos - zainteresował się rozwiązaniem proponowanym przez Photo HiTech. W efekcie rozmów Synthos odkupił od PPNT udziały.

- To duży sukces firmy Photo HiTech i jej innowacyjnego produktu, ale my także czujemy ogromną satysfakcję, że pomysł, który postanowiliśmy skomercjalizować zyskał uznanie i zainteresowanie tak poważnego gracza na polskim rynku jakim jest Synthos – dodaje prof. Hieronim Maciejewski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.