Syndyk zatrudnił na nowo pracowników upadłego Autosanu

Będąca w upadłości likwidacyjnej fabryka Autosan z Sanoka (Podkarpackie) w pierwszym półroczu tego roku sprzedała 20 autobusów międzymiastowych i miejskich - poinformowała kierownik działu marketingu sanockiej firmy Katarzyna Hydzik.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Syndyk zatrudnił na nowo pracowników upadłego Autosanu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lip 2014 18:56


Wśród tegorocznych odbiorców autobusów z Sanoka były m.in. PKS-y z Kozienic i Głogowa oraz spółki komunikacji miejskiej w Ciechanowie i Krośnie.

Hydzik podkreśliła, że na drugie półrocze spółka ma już zakontraktowane kolejne 24 nowe autobusy. "Mamy też umowę na remont kapitalny 12 pojazdów dla firmy Arriva. A na rok przyszły mamy już podpisane umowy na budowę 12 nowych autobusów" - zaznaczyła.

Autosan jest w upadłości likwidacyjnej od początku października ub.r. Wniosek o upadłość zgłosił zarząd spółki. Kilka dni później Grupa Sobiesław Zasada, do której należała spółka, poinformowała o sprzedaniu za symboliczną kwotę pakietu akcji Autosanu prywatnej osobie. Obecnie Autosanem zarządza syndyk, który ponownie zatrudnił 360 osób z prawie 500-osobowej załogi.

W czerwcu br. syndyk próbował sprzedać zakład, jednak w pierwszym przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Fabryka będzie wystawiona na sprzedaż po raz drugi, otwarcie ofert zaplanowano na 14 października br.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie prowadzi śledztwo ws. upadłości tej fabryki.

Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce; jej początki sięgają 1832 r. Od 2001 r. firma projektowała i produkowała elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracowała m.in. z firmami PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.