Świetna kondycja branży motoryzacyjnej w Polsce. Więcej miejsc pracy

0 0

Dobra passa w prognozach dotyczących polskiej motoryzacji trwa. 48 proc. firm z sektora automotive spodziewa się, że produkcja w ich zakładach w najbliższych trzech miesiącach wzrośnie i 38 proc. z nich będzie zatrudniać - wynika z badania firmy Exact Systems.

Przedstawiciele sektora motoryzacyjnego są spokojni, jeśli chodzi o produkcję w swoich zakładach. Połowa z nich spodziewa się, że w najbliższych trzech miesiącach pozostanie na podobnym poziomie, a aż 48 proc., że wzrośnie - wynika z 2. edycji „Badania opinii i nastrojów przedstawicieli Automotive" przeprowadzonego przez Exact Systems.

Czemu możemy liczyć na dalszą poprawę koniunktury w polskiej motoryzacji? Polska należy do czołówki państw o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej. Silnie rozwinięty rynek części do budowy aut składający się z ponad 600 fabryk, który zapewnia sprawniejszą logistykę oraz niższe koszty transportu, to bez wątpienia jedna z najważniejszych przewag naszej branży motoryzacyjnej.

- Polska to także bezpieczne państwo oraz przewidywalne otoczenie polityczne i prawne. To wszystko sprawia, że kolejni duzi gracze z automotive lokalizują u nas swoje zakłady, czego przykładem może być decyzja Volkswagena o budowie nowej fabryki czy koncernu TRW o rozbudowie gliwickiego zakładu - ocenia Jacek Opala, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży w Exact Systems.

Polskie zakłady motoryzacyjne będą zatrudniać

Aż 38 proc. zapytanych przedstawicieli branży motoryzacyjnej planuje w najbliższych miesiącach zwiększenie liczby etatów w swoich fabrykach. Jest to wynik o 6 punktów procentowych lepszy niż rok temu. Ogłoszenia rekrutacyjne będą dotyczyć głównie pracowników produkcyjnych (65 proc.), koordynatorów jakości (9 proc.), a tylko 4 proc. przedsiębiorców deklaruje, że będzie poszukiwać menedżerów
i kierowników
. Ponad połowa respondentów (59 proc.) zamierza utrzymać zatrudnienie na podobnym poziomie co obecnie.

Obserwacje konsultantów Antal Engineering & Operations potwierdzają znaczne ożywienie w branży automotive - szczególnie z perspektywy zapotrzebowania na inżynierów zajmujących stanowiska specjalistyczne, ale coraz częściej także na menedżerów.

- Ich kompetencje są na tyle niezbędne i często unikatowe, że oferowane są im atrakcyjne możliwości kariery zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szczególnie poszukiwani są: inżynier ds. badań i rozwoju, inżynier konstruktor oraz inżynier jakości i procesu - komentuje Artur Migoń, dyrektor Antal Engineering & Operations.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.