Suwalska i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna większe. Powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy

0 0
Suwalska i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna większe. Powstanie ponad 8 tys. nowych miejsc pracy
Rząd wydał rozporządzenie o poszerzeniu dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych - Łódzkiej i Suwalskiej. /fot. bialystok.pl

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie poszerzona o blisko 260 hektarów, Łódzka natomiast o blisko 37 hektarów - takie rozporządzenie wydała na wtorkowym (20 października) posiedzeniu rządu rada ministrów.

Zgodnie z decyzją rządu po poszerzeniu, Suwalska SSE będzie miała całkowitą powierzchnię ponad 635 hektarów. Nowe, należące do samorządów tereny dla inwestorów objęte ulgami strefowymi włączono w Suwałkach, Grajewie, Białymstoku, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Czyżewie, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie oraz w Sejnach. W strefie znalazły się też prywatne tereny w Suwałkach, Ostrowi Mazowieckiej (Mazowieckie), Zabłudowie i Olecku (Warmińsko-Mazurskie).

Poszerzenie Suwalskiej SSE, zapowiadał w rozmowie z nami jej prezes, Robert Żyliński. - Mamy już trzech inwestorów, którzy wejdą do strefy wraz z rozszerzeniem jej o nowe tereny. Są to naprawdę duże przedsiębiorstwa - mówił. Cały wywiad wideo możecie zobaczyć tutaj.

Tysiące miejsc pracy

- Umożliwi to realizację czterech nowych inwestycji ukierunkowanych na produkcję eksportową. Chodzi o inwestycje realizowane przez: Tanne, Dystri-Forte, Zakład Produkcyjno-Usługowy Prawda i Samasz. Dokonane zmiany pozwolą na utworzenie 8 tys. 721 nowych miejsc pracy przy nakładach wynoszących ponad 2 mld 792,5 mln zł - podano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Nowi inwestorzy

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została powiększona o ponad 36,9 hektarów gruntów publicznych, ale też prywatnych. Po zmianie, strefa będzie miała powierzchnię ponad 1 tys. 339 ha. CIR podało, że dzięki poszerzeniu granic strefy, na terenach publicznych może powstać w ciągu kilku najbliższych lat 941 nowych miejsc pracy, wysokość nakładów może wynieść ok. 504 mln zł.

- Natomiast dzięki włączeniu gruntów prywatnych: w Łęczycy, Kleszczowie, Koluszkach i Wieluniu możliwe będzie zakończenie czterech rozpoczętych inwestycji przez HTL-Strefa w Łęczycy, Epicom w Kleszczowie, SuperDrob Zakłady Drobiarko-Mięsne w Koluszkach i Wielton w Wieluniu - głosi komunikat. Ma to dać 720 nowych miejsc pracy i utrzymanie kolejnych prawie dwóch tysięcy już istniejących.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.