Spółka Trumpf otworzyła swą nowa siedzibę w Polsce

• Spółka Trumpf otworzyła swą nowa siedzibę w Polsce, w którą zainwestowała 20 mln złotych.
• Polska jest jednym z kluczowych rynków firmy w Polsce i jednym z miejsc gdzie prowadzi ona działalność produkcyjną.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spółka Trumpf otworzyła swą nowa siedzibę w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JS

wnp.pl

14 wrz 2016 19:32


Uroczystego otwarcia Centrum Technologii Laserowych dokonała Nicola Leibinger-Kammüller, prezes grupy Trumpf, z wykształcenia doktor filologii nowożytnej, która jest jedną z najważniejszych i najbardziej cenionych kobiet niemieckiego biznesu. Zasiada m.in. w radach nadzorczych Siemensa, VOITH oraz Axel Springer. - Jesteśmy niezwykle dumni z otwarcia tego niezwykłego budynku. Trumpf Polska jest obecnie jednym z dziesięciu największych dystrybutorów Trumpf na całym świecie, Polska zaś jest jednym z kluczowych rynków Europy Centralnej; krajem, który po dekadzie silnego wzrostu ma wciąż potencjał do dalszego rozwoju – powiedziała Nicola Leibinger.

Trumpf Polska zatrudnia ponad 300 osób, z czego około 230 pracowników (w tym 40 inżynierów w dziale badań i rozwoju) pracuje w Zielonce. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo Trumpf Polska osiągnęło wynik finansowy o wysokości 85 milionów Euro. - Nowe Centrum Technologii Laserowych w pełni odpowiada na potrzeby rynku polskiego. Trumpf traktuje stolicę Polski nie tylko jako centrum działań handlowych dla rynku polskiego, ale również, jako znakomitą lokalizację do wytwarzania produktów high-tech. Warszawa zapewnia stały dostęp absolwentów wielu uczelni – powiedział dr inż. Andrzej Janiszewski, dyrektor Trumpf Polska.

W ostatnich latach Grupa Trumpf zainwestowała w Polsce 13 milionów euro. W bardzo dużym stopniu wpłynęła też na rozwój polskiego sektora MSP w branży precyzyjnej obróbki blachy. Z urządzeń i podzespołów Trumpf korzysta ponad 1000 polskich firm. W większości są to bardzo prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa rodzinne. Do grona klientów Trumpf należą również topowe marki, takie jak np.: Amica, Newag, PESA czy Solaris.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.