Spółka pracownicza chce wskrzesić kopalnię

W oparciu o inicjatywę pracowników i związków z kopalni Makoszowy powstała Spółka Pracownicza Makoszowy chcąca nieodpłatnie przejąć część majątku po byłej kopalni Makoszowy w Zabrzu, będącego obecnie w zarządzaniu Spółki Restrukturyzacji Kopalń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spółka pracownicza chce wskrzesić kopalnię

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl(JD)

wnp.pl

7 wrz 2017 15:52


- Spółka pracownicza została powołana do życia przez trzy związki zawodowe, czyli Związek Zawodowy Górników w Polsce KWK Makoszowy, Kontra KWK Makoszowy oraz Związek Zawodowy Ratowników kopalni Makoszowy - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce kopalni Makoszowy.

- Sprawa jest bardzo pilna, bo im dłużej będziemy czekać z decyzją o wskrzeszeniu wydobycia w Makoszowach, tym trudniej będzie to zrobić z uwagi na likwidację infrastruktury, której późniejsza odbudowa wymagałaby olbrzymich nakładów. W obecnym stanie kopalnia Makoszowy znajduje się w strukturach Spółki Restrukturyzacji Kopalń i jest w likwidacji. Wydobycie w niej zostało wstrzymane w grudniu 2016 roku. Reprezentujemy większość załogi i liczymy, że nasza inicjatywa spotka się z przychylnością Ministerstwa Energii. To leży w interesie społecznym, bowiem chodzi o miejsca pracy, jak i zabezpieczenie rodzimego rynku w węgiel, którego już brakuje - podkreśla Andrzej Chwiluk.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.